Domácí nasadili do útoku svou brankářskou jedničku Vladimíra Mánka, jenž nastoupil už v minulém utkání v Dolanech, kde odehrál posledních dvacet minut. Ten do první šance celého zápasu uvolnil Jana Dohnala, sklepnul mu míč, ale následná střela šla těsně vedle tyče.

Po půlhodině hry utekl po pravé straně hostující záložník Charalambidis a téměř z nulového úhlu vyzkoušel pozornost gólmana Kadlece.

Tři minuty na to se na druhé straně řítil do zakončení Kaďorek, míč si však moc předkopnul a bylo po šanci.

Těsně před odchodem do kabin měli ještě domácí jednu velkou šanci, kdy Bernard dostal přihrávku mezi obránce, uvolnil se, ale pálil jen do připraveného Urbana.

Po přestávce Kozlovičtí svého soupeře téměř uzavřeli na jeho polovině a postupem času se dostavily i branky. V 68. minutě Martin Bernard zahrával standardku a z pětadvaceti metrů nasměroval míč do sítě.

O čtyři minuty později viděli diváci nejkrásnější akci celého utkání. Jan Dohnal v situaci dva na dva oslovil přihrávkou nabíhajícího Josefa Stoklásku, ten ač by ve slušné střelecké pozici mu míč ještě vrátil a domácí útočník už zakončoval do odkryté klece.

„Druhou branku jsme inkasovali po hrozné chybě, která se nevidí ani v okresním přeboru. Po našem přímém kopu jsme si nepohlídali odražený míč, z čehož vznikl rychlý protiútok a bylo zle," zlobil se Milan Biedrava, trenér Zlatých Hor.

Sedm minut před koncem přišla ještě zápletka. Domácí brankář Kadlec vyrazil střelu Plháka jen k volnému Brücknerovi, který neměl problém snížit na 2:1.

Hosté okamžitě ožili, tlačili se do zakončení, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

„Přijeli jsme v sestavě, která nemá s áčkem zase až tak moc společného. Dali jsme dohromady dorostence a béčko. Byl to poslední zápas bez nějakých stresů. Uhráli jsme, na co jsme měli. Navíc jsme měli jen jednoho hráče na střídání, který šel na hřiště hned v 57. minutě," okomentoval poslední soutěžní utkání kouč hostí Milan Biedrava.

To Kozlovičtí šli do závěrečného souboje s jasným cílem.

„Chtěli jsme určitě vyhrát. Klukům jsem říkal, že je to o první brance. Zlaté Hory kousaly, ale řekl bych, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Hosté stáli hodně v bloku, bránili v devíti lidech, zřejmě si přijeli pro bod. Bylo to těžké překonat. Nakonec se nám to podařilo, za což jsme rádi," pověděl trenér Kamil Štěpaník, pro kterého to bylo poslední utkání na lavičce Kozlovic.

„Je to tak, končím. Čekám rodinu, tak se budu věnovat jí," odůvodnil svůj odchod.

FK Kozlovice – FK Zlaté Hory 2:1 (0:0)

Branky: 68. M. Bernard, 72. J. Dohnal – 83. Brückner.

FK Kozlovice: Kadlec – Zselezo, Mich. Král, T. Petráš – Mar. Král – Stokláska, M. Bernard, L. Dohnal (76. T. Mackovík), Kaďorek – Mánek (64. Matula), J. Dohnal. Trenér: Kamil Štěpaník.

FK Zlaté Hory: Urban – Martinka, Škoda, Křivan, Pluhařík (57. Žáček) – Petroš, D. Biedrava – Charalambidis, Minka, Plhák – Brückner. Trenér: Milan Biedrava.