Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kozlovičtí fotbalisté si zastříleli, odnesli to Zlaté Hory

Kozlovice – Proti nováčkovi krajského přeboru ze Zlatých Hor nastoupili v neděli fotbalisté Kozlovic v domácím prostředí. Po celé utkání si udržovali herní převahu a zaslouženě zvítězili.

23.8.2010

Kozlovice (v oranžovém). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

FK Kozlovice – Zlaté Hory 3:0 (1:0)

Hosté byli od úvodních minut pod soustavným tlakem a hrozili jen ze standardních situací. Jednu z mála likvidoval už ve 3. minutě kozlovický brankář Mánek. Ve stoprocentní gólovce se ocitl Jan Dohnal, který dostal míč od Šolína, ale nastřelil jen brankáře Jurčáka. V pětadvacáté minutě napřáhl středopolař Martin Král a Jurčák míč vytěsnil s námahou na roh. Do vedení šli domácí ve 32. minutě zásluhou Stržínka, který se trefil přízemní střelou k tyči. O deset minut později mohlo být ještě veseleji, když si narazil Stržínek s Kocfeldou, ale první jmenovaný ve stoprocentní šanci neuspěl. Před poločasovým hvizdem se málem prosadil Kaďorek, ale jeho tečované střela skončila těsně vedle.

Po příchodu z kabin nejdříve agilní Stržínek promarnil dobrou příležitost, ale v 51. minutě už to bylo přece jen 2:0. Z dobrých třiceti metrů se prosadil křížnou střelou obránce Lukáš Dohnal. V 75. minutě se na hřiště objevil vystřídavší Kuba a dostal se do několika šancí. Nejdříve mu nebyl uznán gól pro ofsajd, následně trefil Jurčáka jen do hrudě, a když už se zdálo, že mu dnes není branka souzena, prosadil se v 88. minutě po dorážce rohového kopu. Uzavřel tak účet utkání na konečných 3:0.

Branky: 33. Stržínek, 63. Lukáš Dohnal, 88. Kuba.

Sestavy
FK Kozlovice: Mánek – Petráš, Tomčík, Michal Král, Lukáš Dohnal – Kaďorek, Stržínek (80. Mackovík), Martin Král (75. Kuba), Šolín – Jan Dohnal, Kocfelda (60. Zezula).
Zlaté Hory: Jurčák – Biedrava, Paštinský, Karlík, Cundrla – Stavinoha (55. Šos), Minka, Křivan (70. Brückner), Čermák (50. Sláma) – Andráško, Sklenařík.

„Na soupeře jsme vletěli hned od začátku, chtěli jsme dát co nejdřív branku, což se nám v celku podařilo. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale zahazovali jsme je. Kdybychom měli lepší střeleckou potenci, mohli jsme rozhodnout už v první půli. Trpělivou kombinační hrou jsme šli ale vítězství naproti a ve druhé půli vstřelili ještě další dvě branky. Byl to fotbal, na který se dalo dívat. S hrou jsem spokojený a myslím, že i diváci si přišli na své,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců Kamil Štěpaník, trenér FK Kozlovice. (dak)

23.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Voliči z některých okrsků v Přerově zamíří k urnám jinam

Řidič se zranil při nehodě, do auta ještě narazil cyklista

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Derby opět ovládl Přerov. Výhru hostů řídil oslavenec Plášek

Derby Přerov umí. I druhé vzájemné utkání Zubrů s prostějovskými Jestřáby přineslo výhru Přerovanů. Ti měli po většinu duelu navrch a nakonec si z Prostějova odvezli tři body za výhru 2:1. U obou gólů Přerova asistoval veterán Plášek, který v den utkání slavil 44. narozeniny.

Lídr ODS Michal Zácha odpovídal ON-LINE

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.