Jako první se prosadili z nenápadné akce hosté. Po autovém vhazování a nedůrazu kozlovické obrany se míč dostal až k Šilberskému a ten prostřelil Mánka.

Vyrovnání se svěřenci kouče Štěpaníka dočkali na konci první půlhodiny. Kaďorek utekl po pravé straně, našel Honzu Dohnala, který si dobře zpracoval míč a povedenou střelou překonal gólmana Urbánka.

Tentýž hráč byl ve stoprocentní šanci i před odchodem do kabin, kdy Zezula obešel dva hráče a naservíroval mu míč, jenže kozlovický útočník pálil z malého vápna až příliš vysoko.

Vzít si zpět vedení na stou stranu mohla Litovel po přestávce. Nejprve po rohovém kopu míč orazítkoval tyč Mánkovy svatyně a poté Zavadil ve slušné pozici mířil nad.

A tak Kozlovice trestaly. V 74. minutě Zezula chytře oslovil Kaďorka, který postupoval sám vstříc druhé trefě svého týmu a lobem překonal gólmana Urbánka.

Vyrovnání měli Litovelští na kopačkách v 79. minutě, kdy Zavadil zahrával trestný kop a trefil tyč z vnější strany, od níž se míč odrazil do zámezí.

Definitivní podobu výsledku dal v 82. minutě svou druhou trefou Jan Dohnal, který těžil z akce Stoklásky s Kaďorkem a upravil na konečných 3:1 pro Kozlovice.

„Litovel ještě do teď neprohrála, tak jsme si v šatně říkali, že teď už to musí vyjít. A podařilo se. Se třemi body jsme tedy spokojeni, i když první poločas nebyl výkon týmu zcela ideální. Avšak po změně stran se herní projev zlepšil. I když měli hosté šance ze standardních situací, tak my jsme byli produktivnější a měli více střeleckých příležitostí,“ zhodnotil nedělní duel kozlovický lodivod Kamil Štěpaník.

Na straně hostí se k utkání vyjádřil útočník Zavadil.

„Hra byla vcelku vyrovnaná. Rozhodlo zřejmě to, že jsme dostali gól ve druhé půli jako první. Kdybychom šli naopak my do vedení, mohlo utkání vypadat úplně jinak. Domácí ale zřejmě zvítězili zaslouženě, jelikož v závěru přidali ještě třetí pojišťovací trefu,“ pověděl.

FK Kozlovice – Tatran Litovel 3:1 (1:1)

Branky: 29. a 82. J. Dohnal, 74. Kaďorek – 10. Šilberský.

FK Kozlovice: Mánek – Stokláska, Mar. Král, Mich. Král, Petráš – Kaďorek, Stržínek, L. Dohnal (70. Kuba), Holub (75. Matula) – Zezula (90. Polívka), J. Dohnal. Trenér: Kamil Štěpaník.

Tatran Litovel: Urbánek – Mráček, Planička, Jindra, Miklánek – Kvapil (73. Čep), Kratochvíl, Fišara, Kučera (65. Šrom) – Zavadil, Šilberský. Trenér: Roman Berka.

Další utkání sehrají fotbalisté Kozlovic v neděli od 15 hodin v Troubkách.