Hvězdou zápasu byl domácí Daniel Navrátil, který vsítil čistý hattrick a navíc u další trefy asistoval. Duel i díky jeho přispění skončil 4:1.

Vytáhlý forvard odstartoval své galapředstavení už v prvním poločase, když se dvakrát trefil.

„Konice od počátku hrála dobře odzadu, takže jsme museli stále hrát do plných. Hosté nehráli špatně, ale už v průběhu prvního poločasu jsme je začali přehrávat," popsal úvodní dění Tomáš Martinek, trenér Kozlovic.

Konici vrátil do hry poněkud šťastný gól.

„Při odkopu balon ve vzduchu trošku zabrzdil vítr, dostal se zpátky do šestnáctky a tam se nedohodl Střelec s Mánkem a hostující hráč hlavičkou sám a dal gól. To byla asi naše jediná velká chyba," popsal inkriminovaný moment domácí kouč.

„Tou obdrženou brankou jsme si to ztížili. O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát po zemi a dávat pozor na nakopávané balony," prozradil Martinek.

Hosté se několikrát pokoušeli jinak kompaktní obranu Kozlovic překvapit. Aktivní byl hlavně Schön.

„Je velice šikovný, hodně nás zlobil. Museli jsme si na něj dávat pozor," připustil lodivod Kozlovic.

Ve druhé půli Kozlovice dokonali triumf. Navrátil třetí trefou potvrdil svou výbornou formu a tentýž hráč také měl podíl na gólu Jana Dohnala, jemuž asistoval.

„Říkal jsem to už minule. Je to koncový hráč, dokáže si příležitost vytvořit a také ji zakončit. Můžeme s ním být spokojeni," zmínil s úsměvem trenér Martinek.

„Nemyslím si, že to byl úplně náš letošní nejlepší výkon. Museli jsme trošku improvizovat v sestavě, když nám pro zranění vypadl Tomčík a nehrál Zezula. Kluci zápas zvládli, hráli zodpovědně," pochválil své svěřence.

„S dvanácti lidmi hrát dvě soutěže opravdu nejde. Ti kluci hráli nyní pět utkání za sedm dní, a to se na výkonu pozná. Nové hráče už bohužel nezískáme. Odhlásíme béčko a pokusíme se s áčkem zachránit," zmínil zklamaný Roman Jedlička, kouč Konice.

„Program zápasů je náročný. Když se však vyhrává, tak ten tlak trošku poleví. Pokud se prohrává a jsem v depce, takje to o to více náročné," dodal trenér hostů.

FK Kozlovice – Sokol Konice 4:1 (2:1)

Branky: 26., 34. a 71. Navrátil, 84. J. Dohnal – 37. T. Řehák. Rozhodčí: Válek – Straka, Krobot.

FK Kozlovice: Mánek – Střelec, Mar. Král, Mich. Král, Heger – Šolín (88. Fantura), L. Dohnal, Zbožínek, Stokláska (J. Dohnal), Kaďorek – Navrátil (85. Matula). Trenér: Tomáš Martinek.

Sokol Konice: Mühlhauser – Václavek, R. Řehák, Růžička, F. Drešr (88. Olejníček) – T. Řehák, Kořenovský, Sedláček, Bednář, Schön – Antl (76. M. Drešl). Trenér: Roman Jedlička.