Kozlovice nasměroval za vítězstvím vydařený úvod zápasu.

„Prvních dvacet minut jsme chtěli soupeře hodně napadat, což se nám taky dařilo. Nakonec jsme z toho vytěžili i první gól," řekl kouč Kozlovic Kamil Štěpaník.

Domácí poslal do vedení Michal Koutný. „Soupeř pak hru vyrovnal, ale velkou šanci neměl, takže do poločasu jsme výsledek pohlídali," uvedl Štěpaník.

Po změně stran už to byla jiná písnička. Benešov po rohovém kopu vyrovnal a najednou měl více ze hry. „Musím uznat, že vyrovnání soupeře hodně nakoplo a pak nás přehrával. Měl i několik šancí, ale naštěstí nás podržel brankář Kadlec. Dobré tři šance určitě pochytal," chválil Štěpaník.

A pak jeho mužstvu vyšel brejk, ze kterého se narodil vítězný gól. Po kolmici Martina Krále utekl Kaďorek, našel Navrátila a ten přihrál Kozlovicím tři body.

V poslední čtvrthodince už se na výsledku nic nezměnilo. „Hosté tlačili, ale hrozili spíš jen ze standardních situací, které tedy ovšem zahrávali výborně. Dokázali jsme to ale ustát," oddechl si Štěpaník.

Závěr byl totiž hodně dramatický, protože jeho svěřenci pojišťovací gól nepřidali. Nepovedlo se to ani Koutnému, který byl po skvělé individuální akci Navrátila sám před prázdnou brankou. V rozhodujícím okamžiku ho ale zradil terén, podklouzl a slabou střelu dokázal brankář pokrýt.

„I tak si ale vítězství cením. Uzdravili se nám někteří hráči, takže jsme zaplnili i lavičku a nemuseli posílat do hry druhého brankáře. Doma musíme vyhrávat a dnes jsme to ubojovali, takže jsme velmi spokojení," uzavřel hodnocení zápasu Štěpaník.

FK Kozlovice – FC Dolní Benešov 2:1 (1:0)

Branky Kozlovic: 10. Koutný, 74: Navrátil. Rozhodčí: Gasnárek – Dohnálek, Možíš.

Kozlovice: Kadlec – Šolín, Mich. Král, Dlouhý, Heger – A. Přikryl (70. Střelec), Mar. Král, Schlehr, Koutný (86. Petráš) – Navrátil (90. Koplík), Kaďorek. Trenér: Kamil Štěpaník.