„Po roce jsme doma prohráli, navíc 0:3. Hodnotí se to těžce, ale dostali jsme lekci z produktivity," měl po zápase jasno kouč Kozlovic Roman Matějka.

Jeho tým si skutečně už v prvním poločase vytvořil dostatek šancí, které však neproměnil. Tu největší spálil před odchodem do kabin Hrušák. Naopak Rýmařov se trefil hned z prví vážnější příležitosti, kdy se prosadil ve 21. minutě Zdeněk Horák.

„Vytvořili jsme si v první půlce asi čtyři gólové šance, které jsme neproměnili. Dostali jsme gól z první vážnější situace, od toho se pak odvíjel celý zápas," kroutil hlavou Matějka.

Hned po změně stran navíc mohl Rýmařov jít do dvougólového vedení, radost mu ale pokazila tyč. V 56. minutě už ale ze standardní situace skóroval Michal Furik.

Kozli měli dostatek příležitostí, v zakončení to však vázlo. Neujal se ani únik Libora Žůrka, další velkou šanci spálil expřerovský Hrušák. Hostující Jiskra naopak definitivně pohřbila naděje domácích už v 61. minutě díky brance Josefa Tomečky.

„Soupeř měl tři gólové šance, které proměnil, my jsme jich měli osm, ale nedali jsme gól, to byl hlavní rozdíl," mrzelo kozlovického trenéra.

Rýmařov tak z Hané odjel se třemi body, díky nimž po dvou kolech vévodí divizní skupině E. Přerovští fotbaloví nadšenci už se mohou těšit na sobotu, kdy se v městském derby potkají domácí Viktorka právě s Kozly. Start utkání je na programu v 16.30.

FK Kozlovice – SK Jiskra Rýmařov 0:3 (0:1)

Branky: 21. Horák, 56. Michal Furik, 61. Tomeček.

Rozhodčí: Šištík – Mikeska, Novák. ŽK: Matocha, Ladislav Dlouhý – Lesák, Šupák, J. Furik, Horák. Diváci: 283.

Kozlovice: Konečný – Sikora, Tomčík, Heger – Kaďorek, Matocha, Hrušák, Schlehr, Hradil (56. Kyselák) – Přikryl (65. Ladislav Dlouhý), Žůrek. Trenér: Roman Matějka.

Rýmařov: Kameník – Hoza, Harazin, Němec, Lesák (77. D. Furik), J. Furik, Michal Furik, Tomeček (71. Vajdik), Šupák (87. Kováč), Horák, Krejčí. Trenér: Milan Furik.