„První poločas z naší strany nebyl dobrý. Umělka v Morkovicích je menší, my jsme prohrávali osobní souboje a soupeř na nás odvážně vlétl, šel dokonce do vedení. První poločas byl vyrovnaný, ale hodnotím jej spíš negativně," neskrýval trenér Kozlovic Roman Matějka nespokojenost s prvním dějstvím.

Morkovičtí měli hned v úvodu dvě velké šance, které ještě neproměnili, z další akce už ale skóre otevřel domácí Doležal.

Kozli však s odpovědí neotáleli, po standardní situaci dostal míč do sítě hlavou stoper Michal Král. Důležitý gól do šatny pak přidal po samostatném úniku z těžkého úhlu Libor Žůrek.

Do druhé půle už nastoupil divizní favorit lépe připraven a dostal soupeře do kolen. Nejprve Jakub Šolín zvyšoval na rozdíl dvou branek, čtvrtý gól přidal Patrik Sikora.

V samotném závěru ještě upravil na konečných 5:1 hrot Adam Galetka. Pět gólů a pět různých střelců, po změně stran už převládala u kouče Matějky pochopitelně spokojenost.

„O přestávce jsme to s hráči rozebrali, protože s první půlkou jsem opravdu spokojený nebyl. Druhá půlka už byla jasně v naší režii, náš výkon šel po poločasovém rozboru o sto procent nahoru. Dalo se pět gólů, takže jsem spokojen. Dobře zachytal i Tomáš Bureš, který tentokrát odchytal celý zápas," dodal na závěr kozlovický trenér.

FC Morkovice – FK Kozlovice 1:5 (1:2)

Branky: 25. Doležal – 30. Michal Král, 45. Žůrek, 55. Šolín, 65. Sikora, 90. Galetka.

Kozlovice: Bureš – Krejčíř (70. Dostál), Michal Král, Tomčík, Heger – Kaďorek, Axamit (65. Sikora), Schlehr, Sikora (46. Hradil) – Drápal (46. Šolín) – Žůrek (46. Galetka). Trenér: Roman Matějka.