Kozlovice ještě na jaře nepoznaly hořkost porážky, pod vedením nového trenéra Romana Matějky se jim daří.

Hned od začátku byli domácí lepším týmem, v 11. minutě jejich snahu korunoval prvním gólem utkání Adam Přikryl, který ještě před vápnem přehodil vyběhnutého brankáře hostů Smolíka.

Ten svému jménu nezůstal nic dlužný hned pět minut nato, když po jeho hrubce jednoduše skóroval do prázdné branky Martin Schlehr. Na 3:0 pro domácí zvýšil ve 30. minutě Jakub Šolín, a bylo hotovo. Hosté se do vážnějších situací nedostávali.

„Soupeř v prvním poločase nezalezl, jak jsem předpokládal. Snažil se vzadu o kombinační rozehrávku, ale vyráběl chyby. To jej stálo dnešní zápas. Po chybách jsme rychle přešli do útoku a šance jsme využili tak, že jsme vedli po poločase 3:0," řekl spokojeně trenér Kozlovic Matějka.

Ve druhé půli se už Kozlovice nikam nehnaly a hlídaly si pohodlný náskok. Párkrát nebezpečně zahrozily, za zmínku stojí pokusy Kaďorka a Krále z větší vzdálenosti, čtvrtý gól mohl přidat i stoper Dlouhý při svém výletu do ofenzivy.

Lískovec si žádnou velkou šanci až na standardku z nebezpečné vzdálenosti v závěru utkání nevytvořil. Utkání tak skončilo 3:0 pro domácí.

„Ve druhé půli jsme si to vlastně pohlídali. Sami jsme si vytvořili nějaké šance, které jsme jen nedotáhli do konce. Soupeře jsme kromě asi jedné akce do ničeho nepustili, takže jsme ten zápas měli devadesát minut pod kontrolou, zaslouženě jsme vyhráli," pověděl Matějka.

Kozlovice se díky výhře dotáhly v tabulce na Hranice a Přerov, na které ztrácí jeden, respektive dva body. Mají navíc zápas k dobru.

Přiblížit se elitní šestce tabulky mohou v sobotu, kdy jedou na hřiště Nového Jičína. Hned v úterý je pak čeká dohrávka odloženého duelu doma s pátým Slavičínem.

FK Kozlovice – TJ Sokol Lískovec 3:0 (3:0)

Branky: 11. Přikryl, 16. Schlehr, 30. Šolín.

Rozhodčí: Trigas – Handlíř, Kaloč. ŽK: 28. Michal Král, 54. Dlouhý, 67. Martin Král – 64. Javorek, 78. Baculák. Diváci: 250.

Kozlovice: Kadlec – Petráš, Michal Král (78. Střelec), Dlouhý, Heger – Kaďorek, Dostál, Martin Král, Šolín – Schlehr – Přikryl (72. Janoštík). Trenér: Roman Matějka.

Lískovec: Smolík – Folta, Javorek, Šimek (46. Belej), Musiol – Pánek, Coufal, Vašenda, Curylo (74. Seidler) – Glembek (46. Němec), Baculák. Trenér: Jiří Krejčí.