Utkání se tentokrát krylo s hokejovým duelem Zubrů s Frýdkem-Místkem, v kozlovickém areálu tak panovala trošku ponurá atmosféra. Možná i proto se Kozlovice těžko dostávaly do zápasu. První poločas zkrátka moc fotbalové krásy nenabídl.

„Celý zápas jsme nehráli to, na co jsme zvyklí. Bylo to takové těžkopádné. Nevím, jestli to bylo středou, že kluci byli v práci. Nemohli jsme se dostat do tempa. Sice jsme asi měli územní převahu, ale v první půlce to byly všechno spíš pološance. Soupeř zase neměl prakticky vůbec nic. Pro diváka to bylo nezáživné," uznal trenér Kozlů Roman Matějka.

Do druhé půle pak chtěl střídáním hru svého týmu probudit. A povedlo se. „Chtěl jsem to oživit, tak jsem do druhého poločasu poslal na hřiště Matochu a Hrušáka vysunul výš. To pomohlo," řekl Matějka.

Právě střídající Matocha totiž po změně stran vyslal nádherný křižný míč na Kaďorka, který nacentroval na hlavu Tomáše Hrušaka a ten otevřel v 50. minutě skóre.

Bývalý hráč přerovské Viktorky byl ústřední postavou i v 70. minutě. Ve vápně si vykoledoval faul, míč si postavil nejlepší střelec divizních soutěží Kaďorek, což nemohlo skončit jinak než dvougólovým vedením pro domácí.

Nový Jičín nicméně poměrně šťastnou brankou Jaroslava Juříčka čtvrthodinu před koncem snížil a závěr tak byl nervózní. V poslední šanci ale ze standardky na hranici vápna v 90. minutě přestřelil hostující kanonýr Lokša. Poté bylo rozhodnuto.

„Ve druhé půli už to bylo o něco lepší. Třeba s Petrovicemi jsme hráli luxusní fotbal, ale přineslo to jen bod, tentokrát to bylo utahané, ovšem máme tři body," byl spokojen kozlovický kouč.

Jeho svěřence nyní čeká střetnutí v Jeseníku, kde v sobotu vyzvou divizního nováčka.

FK Kozlovice – FK Nový Jičín 2:1 (0:0)

Branky: 50. Hrušák, 71. Kaďorek (pen.) – 75. Juříček.

Rozhodčí: Kotala – Škrobák, Galásek. ŽK: Hradil – Kiss Farkas, Macíček, Uhlíř. Diváci: 150.

Kozlovice: Bureš – Střelec, Michal Král, Martin Král, Heger – Kaďorek, Tomčík, Hrušák (80. Dlouhý), Kyselák (71. Hradil) – Žůrek, Přikryl (46. Matocha). Trenér: Roman Matějka.

Nový Jičín: Klepek – Pokorný, Nippert, Kiss Farkas, Švec, Juříček, Kalich (67. Hrubý), Macíček, Lokša, Smolarčík, Uhlíř (78. Urbanovský). Trenér: Alois Holub.

Fotbalová divize E – předehrávané 15. kolo:
Dolní Benešov – Přerov 4:1 (1:0), Frýdlant nad Ostravicí – Rýmařov 1:4 (0:1), Havířov – Hranice 0:2 (0:0), Opava B – Valašské Meziříčí 1:2 (1:0), Pustá Polom – Nové Sady 1:0 (1:0), Šumperk – Petrovice 0:2 (0:1), Velké Karlovice – Jeseník 5:1 (4:0), Kozlovice – Nový Jičín 2:1 (0:0).