Fotbalisté Kozlovic ovládli sobotní duel v poměru 5:1, mnohem zásadnější pro ně však momentálně je, jak vyřeší odchody důležitých hráčů.

Na morkovické umělce se kozli dlouho nemohli prosadit, první gól vstřelili až těsně před odchodem do šaten. Faul na Nekudu ztrestal z penalty Adam Galetka.

„V první půli jsme byli víc na míči, Morkovice hrozily z brejků. Územní převahu jsme nakonec využili,“ popisoval trenér třetího celku divize Roman Matějka.

Po změně stran už ale jeho tým naplnil papírové předpoklady.

„Ve druhé půli už se ta převaha přetavila v góly. S týmy z krajského přeboru to tak bývá, ony začnou postupně chladnout a my začneme dávat branky,“ řekl kozlovický kouč.

„Ještě nešlo o sehranost nebo taktiku. Zkoušeli jsme kluky na jiných postech než jsou zvyklí hrávat, taky se představili dva hráči, co jsou u nás na zkoušce,“ dodal Roman Matějka.

Možnými zimními posilami by mohli být Lukáš Zelina z Určic a Jiří Zbořil z Nových Sadů.

První jmenovaný se představil na postu pravého beka, ten druhý by mohl hájit kozlovickou svatyni.

A jsou to logické příchody. Kozlovice totiž opouští důležitý bek Pavel Krejčíř, brankářská dvojka Petr Bělík zase míří do přerovské Viktorky.

„Zatím jsme spíš o hráče přišli, než že bychom dotáhli nějaký přestup. Je to trošku mizérie. Pavel Krejčíř se vrací do Rakouska, Jakub Šolín se zranil hned na úvod přípravy, Jarda Tomčík se zraněným kolenem ještě nezačal trénovat,“ upřesnil Matějka.

Chybět určitě budou i góly a asistence teď už bývalé opory Kozlovic Lukáše Kaďorka. Křídelník už se na hřišti neobjevoval ani v závěru podzimu a nyní je jasné, že u týmu končí.

„Kaďa trénuje s Bystřicí pod Hostýnem. Více se k tomu nebudu vyjadřovat,“ nechtěl být Roman Matějka konkrétní.

Za Kaďorkovým odchodem stojí neshody v kabině, které ani jedna strana nechce rozmazávat.

„Dohodli jsme se, že mé další působení v Kozlovicích by nebylo přínosné ani pro jednu stranu. Odcházím na hostování do Bystřice a uvidíme, co bude za půl roku. Klubu přeji na jaře jen to nejlepší a doufám, že se ještě v jeho dresu objevím,“ řekl k situaci Lukáš Kaďorek.

O případný postup do třetí ligy se Kozlovice budou muset porvat bez něj. Další přípravný duel sehrají již ve středu s třetiligovou Kroměříží.

FC Morkovice – FK Kozlovice 1:5 (0:1)

Branky Kozlovic: Galetka z pen., Dostál, Nekuda, Panák, Přikryl.
Kozlovice: Kadlec – Zelina, Král, Dlouhý, Heger – Přikryl, Dostál, Pavelka, Kyselák – Galetka, Nekuda. Střídali: Zbořil, Střelec, Panák, Vogl, Řezáč. Trenér: Roman Matějka.