Hosté měli skvělý vstup do prvního jarního utkání a brzy vedli. V 18. minutě po roku Kaďorka podběhl gólman Bernkopf centrovaný míč, ten se snesl na hlavu Ondřeje Vrby a zimní posila Kozlovic se uvedla první trefou v novém dresu.

O několik desítek sekund později už to bylo 0:2. Ústí špatně zahrálo ofsajd systém, Kaďorek přihrával před bránou na volného Stoklásku a jeden z dobíhajících obránců si srazil míč do vlastní sítě.

„Nevypadalo to s námi vůbec dobře, začali jsme špatně. Naštěstí jsme se dostali ke standardním situacím a z jedné takové se nám podařilo skórovat,“ pověděl domácí kouč Vojtěch Bušina.

Míč si po půlhodině hry postavil obránce Ševčík, prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a korigoval na poločasových 1:2.

Jeden z klíčových momentů celého utkání přišel v probíhající 70. minutě utkání. Kozlovický obránce Martin Král dostal červenou kartu a hosté tak dohrávali v desíti.

„Hodně nám to pomohlo. Navíc jsme posílili ofenzivu ještě třetím útočníkem a dostávali soupeře pod tlak. Tento risk nám nakonec vyšel,“ uvedl Bušina.

Po pěti minutách pobytu na hřišti domácí útočník Honeš srovnal na 2:2 po zbytečné chybě hostujících zadáků při malé domů.

Ústí šlo po dalších pěti minutách dokonce do vedení. Kozlovičtí neodvrátili standardní situaci, Mánek střelu přes tři hráče pouze vyrazil k Oravovi a ten dokonal velký obrat.

Kozlovice zachránily alespoň bod čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby. Vrba sklepl míč pro Jana Dohnala a ten se z prostoru malého vápna tentokrát nemýlil.

„V Ústí jsme chtěli bodovat za každou cenu a po dvaceti minutách to vypadalo velice nadějně. Utkání jsme ovšem dohrávali v desíti a soupeř jej dokázal otočit. Nám se v závěru podařilo vyrovnat, čehož si nesmírně cením. Remíza je zřejmě zasloužená,“ sdělil po utkání trenér Kozlovic Kamil Štěpaník.

Podobného názoru byl také domácí lodivod.

„Je to pro nás trošku ztráta, ale s ohledem na vývoj utkání jeden bod bereme. Remíza je spravedlivá,“ dodal Vojtěch Bušina.

TJ Sokol Ústí – FK Kozlovice 3:3 (1:2)

Branky: 30. Ševčík, 75. Honeš, 80. Orava – 18. Vrba, 20. vlastní, 85. J. Dohnal.

TJ Sokol Ústí: Bernkopf – Juga, Palacký, Smolka, Ševčík – Plesník (70. Honeš) , Pančochář, Skácel, Škařupa – Orava, Černotský. Trenér: Vojtěch Bušina.

FK Kozlovice: Mánek – Petráš, Mart. Král, Mich. Král (65. Pola), Zselezo – Kaďorek (90. T. Mackovík), Stržínek, Bernard, J. Dohnal (89. Matula), Stokláska – Vrba. Trenér: Kamil Štěpaník.