FK Kozlovice – 1. HFK Olomouc B 1:2 (1:1)

Domácí měli skvělý vstup do utkání. Hned v první minutě byl Zezula faulovaný v pokutovém území a míč si na značku penalty postavil Tomčík, který se nemýlil. Útočník Zezula po zákroku na něj už nebyl schopný dál pokračovat, a tak ho ihned v úvodu vystřídal Kocfelda. Ten ve 23. minutě mohl zvýšit na 2:0, ale tváří v tvář gólmanu Pavelkovi neuspěl. Olomoučtí se v zápětí osmělili a po půlhodině vyrovnali zásluhou Žondry.

Do obrovské šance se ve 37. minutě dostal kozlovický Jan Dohnal, když postupoval sám na brankáře, jenže neuspěl, stejně tak jako před koncem první půle v dobré příležitosti záložník Šolín.

Po změně stran zahrozil opět Dohnal, ale slibnou šanci promarnil. Soupeř mohl jít do vedení v 56. minutě, jenže míč směřující do branky odkopával obránce Sova.

O chvíli později se na druhé straně ocitl zcela volný Šolín. Místo toho, aby si míč v klidu zpracoval, tak zakončoval hlavou, s čímž si Pavelka poradil. Po křížném pasu Sovy na Kocfeldu pálil vysoký útočník jen do nohou brankáře.

Rozhodnutí padlo v 70. minutě. Svou druhou trefou v utkání se po standardní situaci prosadil hlavou Žondra a 1.HFK tak vedl 2:1. V závěru ještě padla branka po střele Kocfeldy, který ovšem před tím hrál rukou, a gól tudíž nemohl platit.

„Do utkání jsme vstoupili velice dobře a šli brzo do vedení. Kdyby Kocfelda poté zvýšil na 2:0, zápas se mohl vyvíjet zcela jinak. Měli jsme i další šance, ale nevyužili jsme je, za což nás soupeř potrestal. Zaslouženě zvítězil. Šel tomu vítězství více naproti,“ řekl k utkání Kamil Štěpaník, kouč Kozlovic.

Branky: 1. Tomčík (pen.) – 30. a 70. Žondra.

Sestava FK Kozlovice: Mánek – Sova, Michal Král, Martin Král (65. Stokláska), Petráš – Kaďorek, Stržínek, Tomčík, Šolín – Jan Dohlan, Zezula (2. Kocfelda)­.