V utkání dle prognóz měly navrch Kozlovice. „Ovládli jsme střed hřiště, kde všichni tři středoví hráči byli častokrát na míči a mohli hru řídit. Snažili jsme se kolmými přihrávkami chodit do brejků. To nám až tak moc nešlo, ale dva góly jsme dali, což také rozhodlo," uvedl Tomáš Martinek, trenér hostů.

Poločasové vedení zařídili svými trefami Šolín a kanonýr Navrátil, pro kterého to v aktuální sezoně byl už patnáctý střelecký zápis.

„V kabině jsme klukům řekli, že se musíme pokusit vsítit kontaktní gól, který by utkání ještě zdramatizoval. Bohužel se nám to nepodařilo," mrzelo Pavla Němčáka, vedoucího týmu Troubek.

Navýšit své vedení mohli Kozlovičtí v 79. minutě, kdy po faulu na pronikajícího Schlehra sudí zapískal penaltu. Její exekuce se ujal Kaďorek, ale Frehar jeho úmysl přečetl a střelu vyrazil.

Troubky, které se prakticky celý zápas nedokázaly prosadit, v samotném závěru hostům zatopily a od gólu je dělily jen centimetry. Balon mířící do sítě obránci soupeře stihli včas odklidit.

V poslední minutě se při útočné snaze s bolestivým výkřikem skácel k zemi domácí kapitán Stoklásek, který dle slov domácích špatně došlápl a poranil si koleno. Zdali bude moct nastoupit do dalšího soutěžního utkání zatím není jisté.

„Máme stále problémy se sestavou, ale zápas jsme chtěli odehrát se vztyčenou hlavou. Částečně se nám to i podařilo, avšak je pravdou, že v té finální fázi jsme byli bezzubí. K většímu ohrožení branky jsme se dostali až v samotném závěru, což je málo," konstatoval s porážkou smířený Němčák.

„Se ziskem tří bodů jsem spokojený. V naší hře sice byly nějaké ty chyby, ale prakticky sedmaosmdesát minut jsme Troubky k ničemu nepustili a soupeř nás ani výrazněji neohrozil," pověděl spokojený Martinek.

FK Troubky – FK Kozlovice 0:2 (0:2)

Branky: 9. Šolín, 37. Navrátil.

Rozhodčí: Dorušák – Křepský, Svozil. ŽK: Jakubec, Nemrava, Ticháček, Stoklásek (všichni Troubky). Diváků: 300.

Troubky: Frehar – Obrtel, Stoklásek, Pospíšil, Nemrava – Mlčoch, Petráš, Jakubec, Němčák – Benýšek, Ticháček (78. Brázda). Hrající trenér: Lumír Stoklásek.

Kozlovice: Mánek – Střelec, Zezula, Mich. Král, Petráš – Mar. Král - Heger, Šolín (77. Talla), Schlehr, Kaďorek (85. T. Mackovík) – Navrátil (62. Václavíček). Trenér: Tomáš Martinek.