Domácí měli v úvodních dvaceti minutách čtyři vyložené šance po akcích agilního Kaďorka, ale jak Zezula, tak Jan Dohnal dvakrát neuspěli.

Kraličtí se poprvé osmělili ve 27. minutě a hned z toho byla branka, když se po chybě obrany prosadil Bross.

Kousek od vyrovnání byl útočník Zezula, jenž nedoklouzal na střílený centr Kaďorka. Ještě před odchodem do kabin se však skóre měnilo, ale na druhé straně. Další chybu v domácí defenzivě potrestal ve 44. minutě Růžička a Kralice tak v poločase vedly 0:2.

Po přestávce museli domácí otevřít hru a ještě více útočit, což byla voda na mlýn pro soupeře a jeho rychlé brejky. Jeden takový využil v 53. minutě Zdeněk Petržela a bylo to už o tři branky.

Hosté následně zahodili ještě další trhák dokonce tří proti jednomu. Zanedlouho si však chuť zpravili, když Valtr překonal počtvrté kozlovického gólmana Mánka.

O korekci skóre se pokoušel v 77. minutě Martin Král, jenže jeho pokud z dvaceti metrů směřoval mimo tři tyče.

Kraličtí mohli domácím nasadit dokonce i rukavici v podobě pěti branek v jejich síti, ale Losmanův trestný koup vytáhl Mánek na roh.

„Zápas jsme začali aktivně s vysunutým presingem, dostali se do stoprocentních šancí, ale nevyužili je. Hosté zaslouženě vyhráli, byli produktivní, kdežto my nikoliv. Pokud nedáme takové šance, tak nemůžeme vyhrát,“ poznamenal k utkání staronový trenér Kozlovic Kamil Štěpaník.

FK Kozlovice – FC Kralice na Hané 0:4 (0:2)

Branky: 27. Bross, 44. Růžička, 53. Petržela Zd., 71. Valtr.

FK Kozlovice: Mánek – Polívka (60. Kocfelda), Vyplel, Michal Král, Petráš – Šolín, Martin Král, Stržínek, Kaďorek – Zezula (75. Stokláska), Jan Dohnal (68. Matula). Trenér: Kamil Štěpaník.

FC Kralice na Hané: Vinkler – Petržela O., Trnavský, Skoupil, Losman – Valtr, Růžička, Kratina, Vybíhal (75. Zaoral) – Bross (30. Lehký), Petržela Z. (60. Neoral). Trenér: Roman Popelka.