„Slíbil jsem vedení, že mužstvo povedu do konce podzimu a po posledním utkání 
v Přerově jsem u týmu skončil," prozradil Kamil Štěpaník. Ten se kormidla ujal po druhém kole, když náhle na vlastní žádost skončil trenér Tomáš Martínek.

„On byl hodně vytížený a už v létě jsem mu pomáhal," poznamenal Štěpaník, pro kterého záskok nebyl velkým problémem. „Nebyl to pro mě žádný velký skok. Předtím jsem s kluky chodil trénovat, takže jsme se znali," uvedl dvaačtyřiceti­letý kouč.

Po úvodním rozkoukávání se kozlovický nováček v divizi adaptoval, i když na začátku sezony připomínaly jeho výsledky horskou dráhu. „Bylo to jak na houpačce. Vždy jsme jeden zápas vyhráli, další zase prohráli. Zlomilo se to až ve druhé polovině, kdy jsme porazili Nový Jičín 5:0," našel Štěpáník zlomový moment.

„Od té chvíle jsme v osmi zápasech uhráli čtrnáct bodů. Kluci přišli na to, jak se v divizi hraje. Fotbal je tady rychlejší, důraznější a na vyšší taktické úrovni," poznamenal kozlovický trenér.

Negativem byla podle trenéra nedisciplinovanost. „Trochu nás ničily červené karty. Za podzim jsme dostali čtyři, z toho tři Jakub Šolín. Paradoxně jsme ale v těchto zápasech neprohráli," připomněl Štěpaník.

Kozlovice se po podzimu nacházejí v klidném středu tabulky. „Jsem maximálně spokojený. Jako nováček jsme se chtěli hlavně zachránit. To byl náš cíl. Vedení klubu nám dalo za úkol uhrát jednadvacet bodů. Já jsem očekával osmnáct a nakonec máme dvacet tři, což je krásný výsledek," poodhalil předsezonní počty Kamil Štěpaník.

Ten musel na podzim pracovat s okleštěným kádrem. „Kádr jsme měli dost úzký 
a v útoku občas naskočil i brankář Mánek. V Kozlovicích je jenom sedm kmenových hráčů a nebude lehké kádr udržet," varuje Štěpaník.

Během podzimu Kozlovice nastřílely dvaatřicet branek, což je stejný počet, jako má lídr tabulky Vítkovice. Nejčastěji se o střílení gólů starali Přikryl s Kaďorkem. Oba vstřelili po šesti brankách.

„Mužstvo nejvíc táhl Lukáš Kaďorek. I on sice měl nějaké výkyvy, ale ty nebyly tak markantní. Góly nejen střílel, ale i připravoval," pochválil hlavní oporu týmu Štěpaník.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK