„Někteří hráči, kteří jsou vlastně domorodci, řekli, že prostě tak dlouhé cesty absolvovat nechtějí. Mají práci a ta je pro ně samozřejmě momentálně důležitější než fotbal. Čtyřikrát týdně by měli trénovat, pak by měli mít o víkendu jeden vlastně celodenní zájezd, přitom by rádi byli třeba s rodinou," vysvětlil tajemník FK Kozlovice Josef Baďura.

Tým se nakonec poskládal, v Kozlovicích v nadcházející sezoně budou chybět pouze brankář Vladimír Mánek a bek Tomáš Petráš. Další hráči ukončili své hostování a klub je již neangažoval. Jsou to Matěj Hatle, Ladislav Dlouhý a Michal Koutný, který se vrací do konkurenčního Přerova. Tým ale získal posily. A tu hlavní dokonce dosti zvučného jména. Do týmu přichází bývalý ligový útočník Baníku Ostrava či Zlína Libor Žůrek. Pomoci by mohl také Michal Axamit, který v minulé sezoně výrazně přispěl ve středu zálohy k povedenému jaru Kojetína v krajském přeboru.

„V přípravě jsme se potýkali se zraněním, takže úplně podle představ to nebylo. Dodnes se nám pořádně nepodařilo stabilizovat kádr. Taky nám odešel Koutný, Šolin je zraněný a Přikryl teď laboruje s kolenem. Přišel ale Libor Žůrek, který by měl být určitě posilou," má jasno trenér Kozlovic Roman Matějka.

Právě díky jeho známosti s hráčem, kterému často díky jeho rychlosti a přímočarosti přezdívali Forrest Gump, se podařilo přesun uskutečnit. Žůrek se tak po delším působení v Rakousku vrací do České republiky, konkrétně do Kozlovic.

„S Liborem se už dlouho známe, je z Kojetína a bydlíme vlastně skoro vedle sebe. Oslovil jsem ho a za Kozlovice by hrál rád. Ještě řešíme transfer z Rakouska, protože to není úplně jednoduché. On je stále hráč Zlína, kam se samozřejmě musí vrátit. Pak by se měl přesunout k nám. Uvidíme, jestli se vše vyřeší, aby byl k dispozici na první soutěžní zápas," upřesnil situaci Matějka.

Do posledních tří přípravných utkání už ale Libor Žůrek zasáhl a rozhodně ukázal, že fotbal ve svých pětatřiceti letech stále hrát umí.

„V prvním utkání se ještě trošku ztrácel, proti Vyškovu už ale dal dva góly, a hlavně byl vidět. To je pro mě nejdůležitější. Navíc nedávám na dojem podle prvního zápasu. I proti Kroměříži připravil dvě branky, takže si myslím, že by nám určitě měl pomoct," věří kouč Kozlovic.

Herně to bylo během přátelských duelů tak trošku jako na houpačce. Z šesti utkání Kozlovičtí dvakrát zvítězili, jednou remizovali a třikrát utrpěli porážku.

„Příprava ukázala, že ještě potřebujeme kádr celkově stabilizovat. Některé okamžiky byly dobré, třeba první půle s třetiligovým Vyškovem, kdy kluci zabrali a dokázali srovnat z 0:2 na 2:2. Povedl se nám taky druhý poločas v utkání s Opavou, kdy jsme si v šatně něco řekli a kluci to začali plnit. Je ale na čem pracovat," ví dobře Roman Matějka.

V loňské sezoně nováček zažil slušný podzim, na jaře už tabulkou spíše klesal, zachránit divizi se ale Kozlovicím nakonec v pohodě podařilo. V divizi D by tak Matějkův tým rád předvedl minimálně něco podobného.

„Cílem bude v prvé řadě stabilizovat kádr. Jinak bychom v soutěži rádi hráli někde ve středu tabulky," prozradil kozlovický lodivod.

Příprava Kozlovic

Kozlovice – Morkovice 3:1

Kozlovice – HS Kroměříž 1:2

Kozlovice – Opava U19 2:2

Kozlovice – Nové Sady 2:4

Kozlovice – Vyškov 4:7

Kozlovice – HS Kroměříž U19 3:2

Soupiska Kozlovic

Brankáři: Marek Oral (1995) SK HS Kroměříž, Petr Kadlec (1987)

Obránci: Jaromír Tomčík (1988), Michal Král (1989), David Střelec (1987), Tibor Heger (1988), Patrik Sikora (1996)

Záložníci: Martin Král (1985), Lukáš Kaďorek (1986), Jakub Šolin (1989), Marek Dostál (1986), Michal Axamit (1989), Martin Schlehr (1989)

Útočníci: Radek Janoštík (1992), Adam Galetka (1995), Adam Přikryl (1986), Libor Žůrek (1979)

Realizační tým

Trenér: Roman Matějka

Kondiční trenér: Jan Fedurco

Vedoucí mužstva: Martin Málek

Administrátor klubu: Marek Baďura

Odešli: Mánek, Petráš (konec v FK Kozlovice), Hatle, Dlouhý, Koutný (konec hostování)

Přišli: Oral (hostování HS Kroměříž), Sikora (hostování Sigma Olomouc), Axamit (hostování Tovačov), Žůrek (hostování Zlín)