Účet zápasu mohl otevřít už v páté minutě domácí Kuba, to by ale nesměl ze čtyř metrů přestřelit prázdnou branku. Na druhé straně hosté odpověděli nepříjemnou střelou, kterou Mánek vytěsnil nad. Kozlovice mohl poslat do vedení Martin Král, ale sám před brankářem promáchl.

Domácí měli opět územní převahu, ale z vypracovaných šancí netrefovali branku. Důkazem toho byly střely Jana Dohnala, Martina Krála či Jiřího Kocfeldy. A tak tedy udeřilo na straně druhé.

Ve 35. minutě se k trestnému kopu přibližně z dvaadvaceti metrů postavil Skoupil a zacílil přesně – 0:1.

Domácí mohli ještě před odchodem do kabin srovnat, jenže gólman Jaroš nejdříve fantasticky vychytal Kubu a lapil i následnou Kofceldovu dorážku. Kozlovice tak pokračovaly ve střelecké mizérii z předešlého domácího utkání s Hněvotínem.

„Nastoupili jsme velice aktivně, vytvořili si i spoustu šancí, jenže jsme je opět neproměnili a hosté paradoxně udeřili z trestného kopu,“ řekl k první půli Kamil Štěpaník, trenér Kozlovic.

Smůlu v zakončení protrhl po změně stran obránce Michal Král, který šel důrazně do centrovaného míče a i s nutnou dávkou štěstí vyrovnal. V 57. minutě mohlo být ještě veseleji, jenže Jan Dohnal ve vyložené šancí mířil vedle.

Krásný fotbalový okamžik si nechali domácí hráči do 76. minuty. Zezula po samostatné akci nacentroval míč na Kocfeldu, který se položil do hlavičky, a Kozlovice vedly 2:1.

Jeseník poté zahrozil párkrát ze standardních situací, ale jak jeho hráči, tak ani domácí už na další gól nedosáhli.

„O přestávce jsem nabádal hráče, aby byli trpěliví, že už se to konečně musí zlomit. Hráli jsme opět aktivně a po zásluze zvítězili. Mít trošku více štěstí a důrazů v zakončení, tak výsledek mohl vypadat úplně jinak už v prvním poločase. S předvedeným výkonem jsem spokojený, dál ale musíme pracovat na zakončení,“ dodal kouč.

FK Kozlovice – FK Jeseník 2:1 (0:1)

Branky: 53. Michal Král, 76. Kofcelda – 35. Skoupil.

FC Kozlovice: Mánek – Petráš, Michal Král, Tomčík, Lukáš Dohnal – Kaďorek (90. Mackovík), Martin Král, Stržínek (75. Stokláska), Jan Dohnal – Kuba (54. Zezula), Kofcelda.

Jeseník: Jaroš – Harazin, Jurčák, Keltner (61. Glac), Skoupil – Kysela (73. Nepožitek), Mravec, Chovan, Woitek, Bříza (77. Kubín) – Plhák.