„Lavičku jsem si nespletl, vím, kam patřím. Ale samozřejmě mám Kozlovice strašně moc rád, jezdím se sem na ně pořád dívat. Bylo to fajn,“ usmíval se poté, co si vychutnal i vítěznou klobásku z vyhlášené kozlovické udírny.

Hlavním důvodem ke spokojenosti však byla výhra a nula vzadu, přestože vítěz divize E v první půlhodině byl naprosto vyrovnaným soupeřem.

„Bylo to z naší strany neučesané, protože zkoušíme nové kluky. Sehranost a automatismy tam ještě nejsou, ale postupně si to začalo sedat, hráli jsme rychleji s balonem a od stavu 2:0 jsme to měli pod kontrolou,“ hodnotil Roman Matějka, který chce v dalším týdnu přípravy ještě před pohárovým duelem ve Všechovicích uzavřít kádr pro MSFL.

„Všechno jsou to mladí hráči, nepřišel hotový fotbalista. Všechno jsou to kluci z dorostu a Červenka s Opatřilem, kteří už působili v mužské divizi. S mladými kluky se pracuje dobře, je u nich vidět nadšení a zápal pro fotbal. Zkušenosti přijdou s věkem,“ řekl hranický kouč k posilám.

Křídelník Jakub Marek míří do nižší soutěže. Hranice ale hlásí i návraty.
Hranice odstartují přípravu bez Mičoly i Marka. Známe první posily

Ten bude mít v nové třetiligové sezoně k dispozici prakticky kompletní kádr vyjma křídelníka Jakuba Marka, konkurenci navíc zvýší třeba trio mladíčků přicházejících z olomoucké Sigmy i návrat zkušených borců z marodky Adama Jasenského a Vojtěcha Paka. Velkou porci minut v Kozlovicích zvládl i stoper Václav Cverna.

„Nejsme tým, který by myslel na postup do druhé ligy. Uhráli jsme 41 bodů, když to bude o šest víc, budeme spokojení. Budu rád, když budeme v klidných vodách o něco dříve, i když třetí liga opět bude hodně vyrovnaná,“ doplnil Roman Matějka.

Kobylík: Pro nás škola

To Kozlovice postup do MSFL odmítly, v divizi E tak chtějí hrát pod novým koučem Davidem Kobylíkem opět roli favorita. V přípravě však zatím čekají na gól, s Novým Jičínem padly 0:3 a nyní tedy 0:4.

„Zase bych řekl, že výsledek je krutý. Nicméně velmi poučný. Utkání nám ukázalo, kde máme rezervy,“ hodnotil Kobylík.

„O soutěž výš se hraje o hodně víc agresivně a do těla, takový víc chlapský fotbal, než na který jsme dnes byli přichystaní. Zároveň za sebou máme hodně intenzivní tréninkové jednotky, mužstvo potřebuje dobít baterky,“ zmínil kozlovický lodivod.

I podle něj byly rozhodující dva hranické góly z první půle. „Hosté měli kvalitu, my jsme udělali individuální chyby. Dostali jsme dvě laciné branky, což ovlivnilo průběh utkání. Soupeř pak mohl hrát, co potřeboval,“ řekl David Kobylík.

Tomu se z dovolené vrátil tvůrce hry Dominik Skopal, výborně se zatím v přípravě jeví posila a navrátilec Radek Smékal nastupující ve středu zálohy, ve finální fázi to však zatím „Kozlům“ nejde.

„Byla to pro nás škola. Rozhodně nám to ukázalo, kde ještě potřebujeme posílit, což je vepředu. Potřebovali bychom kvalitního útočníka. Je to k zamyšlení, co bychom ještě mohli udělat pro doplnění kádru,“ uzavřel Kobylík.

Fotbalisté FK Kozlovice na začátku letní přípravy 2023 pod novým trenérem Davidem Kobylíkem
Veřejnost počítá góly a body, ví Kobylík. Chce navázat na úspěch Kozlovic

FK Kozlovice – SK Hranice 0:4 (0:2)

Branky: Červenka, Slatinský, Rolinc z pen., Vavřík.

Kozlovice: Kadlec – Vítek, Řehák, Kostka, Kyselák – Kaďorek, Smékal, Skopal, Smolka – Vyhlídal, Nekuda. Střídali: Obzina, Gréč, Doležal, Olšanský, Kozák, Illík, Vogl. Trenér: Kobylík.

Hranice: Spurný - Cubo, Beňa, Cverna, Opatřil – Cagaš, Kunovský – Skalský, Grygar, Červenka – Slatinský. Střídali: Tomečka, Vavřík, Kuchař, Kunovský, Opatřil, Hapal, Pečeňa, Pak, Rolinc. Trenér: Matějka.