„Byl to vyrovnaný zápas, který podle mého názoru rozhodly naše větší zkušenosti," prohlásil kouč Kozlovic Tomáš Matinek. „Věděli jsme, že Holice má mladé, rychlé a agresivní hráče, ale dobře jsme se na ně připravili. Soustředili jsme se hlavně na dobrou hru zezadu a na rychlé brejky, kterými jsme soupeře porazili," dodal spokojený trenér hostů, jehož svěřenci napravili domácí zaváhání se Zlatými Horami.

Na těžkém terénu se oba týmy snažily hrát útočný kombinační fotbal a hrstka promrzlých diváků se rozhodně nenudila. V úvodu utkání se hráči snažili překvapit brankáře střelami z dálky, ale oba gólmani byli pozorní. První vloženou šanci měli hosté, ale Kaďorek sám před brankářem střílel těsně vedle. Na druhé straně vzápětí zahrozil Koričán, jehož střelu z úhlu tečoval mimo jeden z kozlovických obránců.

Ve 29. minutě se už ale Korčián dočkal. Po standardní situaci se míč odrazil na hranici pokutového území, odkud jej Korčián z první poslal za bezmocného Mánka. O tři minuty později mohl Korčián přidat druhý gól, jeho křížnou ránu však zastavila tyč. Ve 43. minutě měl obrovskou šanci na vyrovnání Pola, jenž po centru Kaďorka hlavičkoval sám z malého vápna přímo do náruče brankáře Pavelky.

Vyrovnání se hosté dočkali až po přestávce. Lukáš Kaďorek si zaběhl za obranu Holice a z úhlu parádním volejem překvapil Pavelku – 1:1. V 57. minutě získali vedení zpět na svou stranu domácí. Štěpanovský našel přesným centrem Pezzottiho, a ten hlavou bez problémů skórval.

Ani to ale hosty nezlomilo. V 63. minutě využil chyby v rozehrávce soupeře Heger, jenž přízemním centrem našel Jana Dohnala a ten v pádu srovnal na 2:2.

Když už se zdálo, že zápas skočí remízou, předvedli Kozlovičtí nejhezčí akci zápasu. Stokláska si narazil s Kaďorkem, míč se poté dostal ke střídacímu Zezulovi a ten zblízka propálil Pavelku. Kozlovice tak zvítězily 3:2 a připravil béčku Holice první domácí porážku v sezoně.

„S naším výkonem nejsem vůbec spokojený. Nehráli jsme dobře. Dali jsme soupeři příliš prostoru, málo jsme byli v zakončení, nebyli jsme ani dostatečně důrazní. Velice snadno jsme ztráceli míče a měli velké mezery mezi obránci," zlobil se domácí trenér Petar Aleksijević. „Zápasu by možná více slušela remíza, ale Kozlovice si vytvořily více šancí, takže asi zvítězily zaslouženě," pochválil soupeře trenér Holice.

1.HFK Olomouc B – FK Kozlovice 2:3 (1:0)

Branky: 29. Korčián, 57. Pezzotti – 48. Kaďorek, 63. J. Dohnal, 83. Zezula. Rozhodčí: Slota – Křepský, Dorušák. ŽK: Pola, Střelec. Diváků: 50.

HFK B: Pavelka – Krumpolc, Jíša, Vykydal, Štěpánek – Kucharčuk, Hromek, Buček (60. Sedláček), Blažkovský (50. Malčánek), Korčián – Pezzotti (76. Hornich). Trenér: Petar Aleksijević.

Kozlovice: Mánek – Střelec, Martin Král, Michal Král, L. Dohnal (65. Stokláska) – Petráš, Tomčík, Pola – Kaďorek (90. Srovnal), J. Dohnal (80. Zezula), Heger. Trenér: Tomáš Martinek.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK