O osudu střetnutí rozhodl jediný gólový moment, a to ze sedmnácté minuty. Po faulu na Navrátila rozehrával Kaďorek standardní situaci a Střelec hlavičkou pokořil hostujícího brankáře Studeného.

Hosté se snažili domácí výběr překvapit, ale precizně pracující obrana Kozlovic jim příliš prostoru ani nedávala. Do kabin tak mohli odcházet spokojenější domácí, kteří vedli 1:0.

„První poločas patřil domácím, kteří byli herně určitě lepším týmem. Nedařilo se nám výrazněji prosadit. Klukům jsem v poločase řekl, aby tu hru zklidnili a čekali na příležitost," poznamenal Oldřich Sklenář, trenér Šternberka.

„I ve druhé půli jsme chtěli hrát aktivně. Škoda, že jsme nevyužili ty příležitosti, které měli Kaďorek, Navrátil nebo Šolín, který v dobré pozici netrefil bránu," zmínil Martinek.

Přes několik šancí na obou stranách se už výsledek neměnil. „Dostali jsme se do nějakých šancí až tak dvacet minut před koncem. Vypadalo to nadějně, že bychom mohli i vyrovnat. Byli jsme lepším týmem, bohužel gól jsme nedali," řekl s hořkým úsměvem Sklenář.

Tři body zůstaly na domácím trávníku. Na hřišti ještě po zápase vzplály emoce, došlo na strkanici mezi hráči a pořadateli, ale posléze se už vše se slovní výměnou názorů rozešlo.

„Byl to těžký zápas. Očekával jsem, že stejně jako v předchozím zápase, kdy nás porazili, budou hrát ze zajištěné obrany na brejky, což se také dělo," poznamenal Tomáš Martinek, trenér Kozlovic. „Opět jsme uhráli vzadu nulu, takže můžu být maximálně spokojený. Naše hra vzhledem k už těžkému terénu nebyla ideální, ale je pravdou, že soupeř nám toho ani moc neumožnil. Celkově jsme si vytvořili i víc šancí a myslím si, že jsme také zaslouženě zvítězili," pokračoval Martinek, který připustil, že s podzimní části sezony je nadmíru spokojený: „Máme dvaačtyřicet bodů, což jsem rozhodně nečekal. Před druhými Novými Sady máme devítibodový náskok a na třetího dvanáctibodový. Od druhého kola jsme patnáct zápasů v řadě neprohráli. Navíc jsme na podzim obdrželi pouze dvanáct branek, což je vynikající."

„Měli jsme v utkání několik dobrých standardek. Trošku nám chybělo toho štěstí. Klukům ani tak nemám co vytknout, bojovali a chtěli vyrovnat. Bohužel se to zkrátka nepovedlo. Závěr byl zbytečně nervózní," zmínil Sklenář. „Podzim určitě nebyl špatný až na ty tři domácí zápasy, které jsme vyloženě nezvládli hlavou ani gólově. Potřebujeme přes zimu hlavně zapracovat na té finální části. Dokážeme se dostat do přečíslení, ale nezakončíme. Musíme se dobře připravit na jaro," uzavřel trenér hostů.

FK Kozlovice – FK Šternberk 1:0 (1:0)

Branka: 17. Střelec. Rozhodčí: Boháč – Slota, Štětka. ŽK: Střelec, Zezula, Kaďorek – Novosad, Coufal, Sklenář, Kymlička.

Kozlovice: Mánek – Střelec, Zezula, Mich. Král, Heger – L. Dohnal – Kaďorek (90. Matula), J. Dohnal (71. Stokláska), Zbožínek (80. Mackovík), Šolín – Navrátil. Trenér: Tomáš Martinek.

Šternberk: Studený – M. Frieb, Novosad, Kymlička (75. Steklý), Tomanec – Coufal, Valtr, Kuba, T. Sklenář, T. Frieb (80. Vinkler) – Jurečka. Trenér: Oldřich Sklenář.