První pokus domácího Stržínka ještě dolanský gólman Benčík vyrazil na roh, ale na hlavičku Petráše po přesném centru Jana Dohnala na vzdálenější tyč už byl krátký a Kozlovice tak šly v 8. minutě do vedení.

Ve slibné šanci se následně ocitl domácí záložník Šolín, ovšem jeho prudká střela z úhlu šla vysoko nad.

Na druhé straně po rohovém kopu měl gól na kopačce Penc, ale brankář Mánek s pomocí obránců ošemetnou situaci vyřešil.

Po půlhodině hry si Kocfelda dobře narazil se Stržínkem, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

O chvíli později dostal krásný balon za obranu Jan Dohnal, jenže míč z jeho kopačky nešel ani na bránu, ani na žádného ze spoluhráčů.

Z ojedinělé šance se tak ve 42. minutě prosadili Dolanští. Čech ve vápně přiťukl na Hollyho, který očima dotlačil míč do sítě po ne příliš povedené střele – 1:1.

S domácími ovšem branka do šatny nic neudělala. Naopak. V 51. minutě Šolín našel Matulu a ten krásnou střelou z první strhl vedení na stranu svého týmu.

O sedm minut později byl u třetí branky opět Matula, který prostrčil míč na zcela volného Kocfeldu, který tváří v tvář gólmanu Benčíkovi tutovkou nepohrdl – 3:1.

Dvacet minut před koncem ale přišla pro Kozlovice komplikace. Holly otřel svou střelu o domácího obránce Mackovíka a míč se nešťastně odrazil za Mánkova záda.

Hosté okamžitě přebrali iniciativu a přikládali pod kotel. Největší šanci měl až v nastavení opět Holly, jehož pokus zastavil až na brankové čáře obránce Král a Kozlovice se tak mohly radovat z tříbodového zis­ku.

„Nehrála nám moc záloha, a proto se nedařil přechod do útoku. Dělali jsme hodně nepřesností, ale při troše štěstí jsme si mohli odvézt bod. Byl to náš průměrnější výkon,“ zhodnotil utkání Jiří Navrátil, kouč Dolan.

To v kozlovické kabině bylo veselo.

„Hlavní jsou tři body a ty máme. Další bodová ztráta na domácím hřišti by už byla hodně špatná,“ pověděl trenér vítězného celku Zdeněk Novák.

„Prvních pětatřicet minut jsme měli dobrých. Poté jsme ale zvolnili a soupeř nás potrestal vyrovnávací brankou. Začátek druhé půle se nám vydařil. Jenže přišel smolný gól na 3:2 a závěr pak byl už hodně nervózní,“ dodal k utkání kouč Kozlovic.

FK Kozlovice – FC Dolany 3:2 (1:1)

Branky: 8. Petráš, 51. Matula, 58. Kocfelda – 42. a 70. Holly.

FK Kozlovice: Mánek – Petráš, Michal Král, Tomčík, Tomáš Mackovík – Šolín (79. Stokláska), Jan Dohnal, Stržínek (74. Lukáš Dohnal), Matula (71. Čechák) – Zezula, Kocfelda.

FC Dolany: Benčík – Čapek (86. Hradil), Penc, Pospíšil, Václavík – Šimek, Holly, Novák, Čech, Zapletal (64. Dlabal) – Duda (67. Liška).