Trenér Kozlovic Kamil Štěpaník byl po utkání s remízou spokojený. „Ten bod beru. Byl to neskutečný zápas a hrál se výborný fotbal. Havířov byl opravdu vynikající soupeř," prohlásil kouč domácích.

První poločas zápasu jednoznačně ovládli hráči Havířova. Hosté si vypracovali velkou územní převahu a ve 24. minutě po vydařené kombinaci vstřelil vedoucí gól Večeřa. „Musím objektivně uznat, že v první půli byl Havířov lepší," neskrýval trenér Štěpaník.

Po přestávce však jeho svěřenci přidali a na hřišti začaly dominovat Kozlovice. „Hráčům jsem v kabině řekl, aby ve druhém poločase zvýšili pohyb na hrotu i ve středu hřiště," prozradil kormidelník Kozlovic.

Jeho svěřenci tento rozkaz splnili a v 61. minutě se mohli radovat z vyrovnání. Kaďorek zatáhl míč po pravé straně, přesným centrem našel Šolina a ten se hlavou nemýlil.

O chvíli později Kozlovice přidaly druhý gól. Schler ve vápně předložil míč Koutnému, který bez problémů skóroval do odkryté brány.

Z vedení se však Kozlovice neradovaly dlouho. Hosté v 66. minutě zahrávali roh a Michalčák hlavičkou srovnal. „Když se nám ten zápas podařilo otočit, věřil jsem, že už to dotáhneme. Po gólu na 2:1 ale přišlo hluché místo a Havířov z ojedinělé akce skóroval," litoval trenér Štěpaník.

O dvě minuty později přišla pro domácí další rána. Po několika odrazech se balon dostal k Förstrovi a ten překonal Mánka.

Kozlovice ovšem ani po tomto úderu nesložily zbraně a šest minut před koncem dokázaly znovu vyrovnat. Kaďorek dlouhým nákopem našel ve vápně Dlouhého a nehlídaný stoper Kozlovic poslal hlavou míč do brány.

Trenér Kozlovic měl po remíze 3:3 trochu smíšené pocity. „Moc mě mrzí, že jsme neudrželi to vedení 2:1. Na druhou stranu, když dáme gól těsně před koncem, musím být spokojený," uvedl Kamil Štěpaník.

FK Kozlovice – MFK Havířov 3:3 (0:1)

Branky: 61. Šolin, 64. Koutný, 84. Dlouhý – 24. Večeřa, 66. Michalčák, 69. Förster. Rozhodčí: Adamec – Možíš, Štipčák.

Kozlovice: Mánek – Koplík, Michal Král, Dlouhý, Heger – Kaďorek, Schlehr, Martin Král, Šolin (75. Petráš) – Koutný, Přikryl (80. Střelec). Trenér: Kamil Štěpaník.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK