„Chybělo nám několik hráčů a navíc se nám v průběhu zranil další. Náš jediný náhradník musel jít hned do hry, to nám situaci ještě ztížilo," prozradil Jiří Silný, trenér Zlatých Hor.

Od prvních minut bylo zřejmé, že hosté sází na defenzivu.

„Byl to pro nás těžký zápas, neboť jsme hráli pořád do plných. Sice nám to celkově moc nevyhovuje, ale jsem rád, že jsme se s tím dokázali vypořádat," zmínil kozlovický kouč Tomáš Martinek.

Kozlovičtí dlouho naráželi na poměrně dobře pozičně pracující obranu hostů. Často jejich akce končily v šestnáctce.

Zlom nastal po půl hodině hry, kdy si Šolín stáhl centrovaný míč, zasekl kličku a následně se po ataku hostujícího hráče poroučel k zemi.

Sudí neváhal nařídit pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Kaďorek a otevřel tak skóre zápasu.

Ve druhé půli domácí vedení navýšili. Ve formě hrající Navrátil dobře napadal, vybojoval míč, a následně ho technickou střelou k tyči poslal za záda gólmana Kamische.

Daleko ke střeleckému úspěchu neměl ani Šolín, ale jeho pokus zamířil jen do boční sítě. I přes tlak domácích se už skóre neměnilo a tři body tak zůstaly ve sportovním komplexu Kozlů.

„Podali jsme v defenzivě lepší výkon než v minulém kole. Naše hra byla lépe organizovaná, měli jsme pohyb, ale na soupeře to zkrátka nestačilo. Kozlovice byly kvalitnějším týmem, ale při troše štěstí z toho mohla být třeba remíza," uvedl Silný.

„Z naší straně to byl po taktické stránce dobře zvládnutý zápas. Zlaté Hory dobře bránily, ale podařilo se nám nakonec trpělivou hrou docílit těch dvou gólů a zvítězit," dodal spokojený Martinek.

FK Kozlovice – FK Zlaté Hory 2:0 (1:0)

Branky: 37. Kaďorek z penalty, 58. Navrátil. Rozhodčí: Zavřel – Koláček, Kulička.

FK Kozlovice: Mánek – Střelec, Mar. Král, Mich. Král, Heger – Tomčík – Kaďorek, J. Dohnal (75. Stokláska), Zezula, Šolín (70. Zbožínek) – Navrátil (88. L. Dohnal). Trenér: Tomáš Martinek.

FK Zlaté Hory: Kamisch – Malý, Škoda, Křepelka, Karlík (20. Burian) – Charalambidis, Navrátil, Plhák, Petroš – Brückner, Dočekal. Trenér: Jiří Silný.