Byť to nebyl nikterak krásný fotbal, domácí splnili po výhře 3:1 povinnost zisku tří bodů a společně s fanoušky si mohli užít vítězný pokřik a převzít z rukou předsedy Okresního fotbalového svazu Přerov Romana Párala trofej pro vítěze krajského přeboru.

„Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, dlouho se nám to také dařilo. Škoda toho inkasovaného gólu ze standardní situace. Byl zcela volný hráč, to by nemělo stávat," mrzelo Petra Máčalu, trenéra Dolan.

A s jakým cílem vůbec šly Kozlovice jakožto jistý vítěz krajského přeboru do utkání?

„Hráčům jsem před zápasem řekl, ať si ten postup na hřišti užijí. Na hře bylo znát, že žádnému týmu už o nic nejde," uvedl kozlovický trenér Tomáš Martinek.

Byl to právě domácí bek Střelec, který ve 40. minutě otevřel po Kaďorkově centru hlavou skóre.

Gólem do šatny ještě mohl navýšit vedení favorita Navrátil, ale přelobovat gólmana Benčíka se mu nepodařilo.

„Bohužel jsme brzy na začátku druhé půle inkasovali po chybě, kdy jsme znovu neobsadili zcela volného hráče, který se štěstí dostal míč do sítě," poznamenal Máčala, který brzy po té se oblékl do dresu a šel svému týmu pomoct na hřiště.

Na branku Martina Krále hosté dokázali reagovat Pencem. Situaci jim mohlo ulehčit z zbytečné vyloučení domácí Střelce, který se obul do rozhodčího a uviděl červenou kartu.

„Po tom snížení jsme se vrátili zpět do zápasu. Bohužel vzápětí jsme udělali další chybu, což soupeř potrestal. Chtěli jsme to zdramatizovat trošku víc. Kozlovice zápas vyhrály zaslouženě," dodal hostující nakonec i hrající kouč.

Zápas se trošku rozhýbal, trenér Martinek reagoval na vyloučení stáhnutím Martina Krále do obrany. Do hry se dostal také Jan Dohnal, který se blýskl třetím gólem a podtrhl tak výhru svého celku. A to ještě zazdil tutovku při sólovém úniku Kaďorek.

Se závěrečným hvizdem se už mohlo na hřišti slavit.

„Před zápasem jsem řekl, že to skončí 4:1 a moc jsem se také nemýlil," usmál se Martinek.

„Hráčům patří za celou sezonu velké poděkování. Dosáhli jsme sedmdesáti bodů a zaslouženě jsme si vybojovali postup. Přihlášku do divize jsme již podali, ale o tom, zda-li tam skutečně nastoupíme musí rozhodnout představenstvo klubu," dodal kouč vítězů.

FK Kozlovice – FC Dolany 3:1 (1:0)

Branky: 40. Střelec, 46. Mar. Král, 73. J. Dohnal – 65. Penc. Rozhodčí: Svozil – Zavřel, Vedral. ČK: 68. Střelec (Kozlovice). Diváků: 220.

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Mich. Král, Petráš (87. T. Mackovík), L. Dohnal (64. Václavíček) – Kaďorek, Mar. Král, Schlehr, Šolín, Heger – Navrátil (54. J. Dohnal). Trenér: Tomáš Martinek.

Dolany: Benčík – Liška, Novák, Penc, Valenta – Grossmann (79. Šimek), Volf, Kubeček, Holásek – Čech, Hrdlička (50. Máčala). Hrající trenér: Petr Máčala.