Domácí přiblížil k úspěchu už v prvním poločase Kaďorek, přesto se ještě nejednalo o jednostrannou partii.

Hosté předtím dokázali dostat míč do branky, ale z ofsajdu, tudíž na jejich kontě zůstala nula. Novojičínští hořeli zejména na nepřesnosti přihrávek, za což je pokáral i jejich lodivod.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že dáme do dvaceti minut branku. To nám však asi už potřetí v sezoně nevyšlo, naopak jsme gól dostali," řekl po zápase zklamaný Alois Holub, trenér Nového Jičína.

Po Koutného trefě přišla pro domácí komplikace, a to když se musel po druhé žluté kartě poroučet ze hřiště Koplík.

„To mi zatrnulo. Bylo to na podzim už naše čtvrté vyloučení. Nazval bych to i trošku nešťastné, možná i přísné. O to spíše mě těší, že kluci konečně hráli to, co jsme si řekli, a zodpovědnou prací v bloku soupeře dokonale eliminovali," pochvaloval si po utkání kozlovický trenér Kamil Štěpaník.

Kozlovičtí i přesto, že hráli v deseti byli aktivní a soka dorazili dalšími třemi, nutno podotknout, hezkými góly.

„Věděli jsme, že Jičín to bude muset otevřít a bude prostor na brejky. Po tom našem vyloučení se to paradoxně umocnilo. Rozhodně to byl i z hlediska výsledku náš nejlepší zápas," potvrdil kouč vítězů.

Korunu galapředstavení dal gólman Mánek, jež nastoupil v pozici hráče a při prvním doteku s míčem dokázal skórovat.

„Máme to vyzkoušené. Když nás bylo málo, tak jsme Vláďu poslali na hřiště a on už v krajském přeboru dával góly. Je vždy naším žolíkem, v neděli si to vychutnal i jako hráč," usmál se po výsledku rozzářený Štěpaník.

Hosté byli viditelně zlomení.

„Každopádně se má hrát o výsledek. Po soupeřově vyloučení jsme stáhli hru na tři obránce, abychom posílili ofenzivu, cílem bylo samozřejmě dát kontaktní gól. Domácí se soustředili na obranu a brejky, ze kterých jsme třikrát inkasovali. Co na to říct," konstatoval kouč hostů, jež dodal: „Hraje se vždy do konce. Připadalo mi, že to hráči za stavu 3:0 už zabalili a zkrátka se dál nervali o výsledek. V sestavě do dalšího zápasu určitě nastanou změny."

FK Kozlovice – FK Nový Jičín 5:0 (1:0)

Branky: 36. Kaďorek, 52. Koutný, 84. Navrátil, 86. Přikryl, 88. Mánek.

Rozhodčí: Záloha – Tacina, Šimek. ŽK: Koplík, Schlehr – Kalich, Plešek. ČK: 53. Koplík (Kozlovice).

Kozlovice: Kadlec – Heger, Dlouhý, Petráš, Koplík – Mar. Král – Koutný (90. Skopal), Schlehr, Kaďorek, Přikryl – Navrátil (87. Mánek). Trenér: Kamil Štěpaník.

Nový Jičín: Šrom – Hejdušek, Malina (56. Nippert), Cigánek, Švancer (80. Neumann) – Kalich, Molnár, Švec, Rybařík (52. Smolarčík), Plešek – Lokša. Trenér: Alois Holub.