Jeho tým po nervózním začátku inkasoval už v 6. minutě, poté se však probral a nechybělo moc, aby skóre otočil. Po dvou rozích to mohlo být klidně 2:1 pro domácí, jenže oba stopeři – Král i Řehák – v jasných šancích neuspěli.

„Přivítalo nás tady krásné a příjemné prostředí, hřiště, bylo po dešti. Hráčům se dobře kombinovalo, nebylo vedro, ideální podmínky pro fotbal. Bylo vidět, že to kluky baví. Jediná věc, se kterou jsme měli problémy a která nás měla potrestat, bylo bránění rohů. Po těch dvou v prvním poločase měl soupeř popravdě dát dva góly, tam jsme měli trochu štěstí,“ uznal trenér olomoucké rezervy Augustin Chromý.

„Tam se ten první poločas lámal. Pak pro mě nepochopitelně rozhodčí v přátelském utkání neodpíská jasnou penaltu na Peťu Nekudu, kdy tam na něm obránce visí tři vteřiny. Pak se to zbytečně vyhrotilo. Na základě chybného rozhodnutí pak přišlo zranění hráče Olomouce, deset minut nato zranění na naší straně,“ kroutil hlavou Chytrý.

Martin Malacka stihl ještě dát svůj druhý gól utkání, pak ale dostal naloženo a musel ze hřiště. Na druhé straně odstoupil Adam Galetka.

„Mrzí mě to. Přátelská utkání nejsou od toho, abychom se tady kopali. Výborný soupeř, mohl to být krásný zápas, bohužel to rozhodčí dnes nezvládl, je to strašná škoda,“ dodal trenér Kozlovic.

Olomoučané mohli být s první půlí spokojeni více, i když hostující kouč našel jisté rezervy.

„V defenzivě mají mladí občas problém s tím, že někdy předržují míče. Výsledkem dnes bylo to, že Malacka, který hrál dnes velmi dobře, dal dva góly, to tam předržel a dostal nakopané zezadu. Doufám, že nebude zraněný. To byl jediný škraloup na utkání,“ doplnil Augustin Chromý.

Po změně stran se Kozlovice snažily kombinovat, Sigma však nekompromisně trestala okénka v domácí obraně. Asi největší šanci domácích na čestný úspěch neproměnil po centru Stephena Oseie v těžké pozici Petr Nekuda.

„Kozlovice mají velkou sílu dopředu a mají výborného útočníka Peťu Nekudu. Trénoval jsem ho roky v dorostu, je to výborný hráč. Naštěstí jsme ho nepustili do střely, je to typicky hrotový hráč, který umí dávat góly. Kluky bych dnes pochválil za to, že nám nedal branku,“ zmínil Chromý.

Chytrý zkouší náhrady za opory

Podzimní mistr divize E tak padl s účastníkem MSFL 0:4, špatný dojem ale Kozli neudělali. Na trávníku navíc představili další možné posily – Michala Blahouška z Kralic na Hané či Stephena Oseie, který zkoušel u Přerova štěstí už v zimě. Ani tentokrát ale nejspíš do Kozlovic nezamíří.

„Neuspěl ve Vyškově, tak jsme ho tady dneska měli. Nemyslím si ale, že je to hráč, který by tady mohl pokračovat,“ naznačil Vlastimil Chytrý. „Mají se nám vrátit naši hráči, kteří jsou na dovolené. U Gabriela Moussy jde o zranění kolene, zapojí se ke konci příštího týdne,“ dodal kouč.

Do Otrokovic za bývalým trenérem Matějkou už ale zamířili Martin Schlehr a Štěpán Přikryl.

„Máme málo času. Snažíme se sehnat nějaké náhrady, ale bude to strašně těžké. Nahradit nejlepšího hráče Martina Schlehra. Dnes tady byli dva hráči na zkoušku. Zkoušíme různé varianty, v podstatě jsme ještě nebyli kompletní. Dnes zase byli tři kluci na dovolené,“ řekl Chytrý.

Jeho tým se už ve středu od 17.30 v pikantním souboji utká s třetiligovými Otrokovicemi trenéra Romana Matějky.

FK Kozlovice – SK Sigma Olomouc B 0:4 (0:2)

Branky: 6. a 31. Malacka, 55. Šidlík, 69. Langer.
Kozlovice: Kadlec – Střelec, Král, Řehák, Heger – Osei, Kašík, Strašák, Vogl – Nekuda, Galetka. Střídali: Tommalieh, Kozák, Blahoušek. Trenér: Vlastimil Chytrý.
Sigma B: 1. poločas: Gröger – Diblík, David, Neuer, Galus M. – Grečmal, Spáčil, Grygar, Langer, Malacka (39. Vybíral) – Baďura. 2. poločas: Kubica – Twardzik, David (60. Kotouč), Pavelka, Galus M. (75. Grečmal) – Vybíral (69. Grygar), Hausknecht, Langer, Hapal, Beňa – Šidlík. Trenér: Augustin Chromý.