Kdyby hned v první minutě kozlovický Jan Dohnal v dobré pozici nehlavičkoval jen do brankáře Urbánka, mohlo se utkání vyvíjet úplně opačným směrem. Jenže tak se nestalo a přišel trest. Obránce Michal Král dával malou domů, míče se ovšem zmocnil Šilberský a překonal poprvé Kadlece.

V 16. minutě už to bylo 0:2. Balon se od tyče odrazil opět k Šilberskému, který už měl velice snadnou práci. A aby toho nebylo málo, tak za další dvě minuty napřáhl z velkého vápna Fišara a míč potřetí skončil za zády gólmana Kadlece. Pro litovelské hráče opravdu povedený vstup do utkání na hřišti soupeře.

„Zápas se rozhodl v prvních dvaceti minutách, kdy nás Litovel svou důraznou hrou donutila k chybám v defenzivní činnosti,“ pověděl domácí kouč Zdeněk Novák.

Do poločasu se už poté nic převratného nestalo a tak hosté odcházeli do šaten s tříbrankovým vedením v zádech.

Po změně stran změnili Kozlovičtí i rozestavení, kdy Kocfelda šel z obrany do útoku. Efekt se však nedostavil, tedy alespoň ne v úvodu druhého dějství. Ba naopak, diváci viděli čtvrtou branku Litovle. Na rohový kop z 53. minuty nejvýše vyskočil Jindra a překonal bezmocného Kadlece.

Mráček uzavřel bůra

Dílo zkázy hosté dovršili v 71. minutě při přečíslení tři na dva, kdy se prosadil Mráček a zvýšil na hrozivých 0:5.

Kosmetickou úpravu skóre udělal až jedenáct minut před závěrečným hvizdem Kocfelda, který zaznamenal alespoň čestný úspěch domácích barev.

„Byl to kvalitní zápas s dobrým soupeřem, který chtěl hrát fotbal, což nám vyhovuje. Předváděli jsme svou nátlakovou hru s presingem, z čehož jsme dali první tři góly. Utkání jsme měli pod kontrolou,“ pověděl spokojený kouč Litovle Roman Sedláček.

„Druhý poločas jsme to chtěli nějak dopředu oživit, ale bohužel. Trošku jsme začali hrát až posledních deset, patnáct minut, kdy už ale bylo dávno rozhodnuto. Předvedli jsme velice špatný výkon v defenzivní činnosti, což rozhodlo,“ dodal Zdeněk Novák, trenér Kozlovic.

FK Kozlovice – TJ Tatran Litovel 1:5 (0:3)

Branky: 79. Kocfelda – 7. a 16. Šilberský, 18. Fišara, 53. Jindra, 71. Mráček.

Sestavy

FK Kozlovice: Kadlec – Střelec, Kocfelda, Mich. Král, L. Dohnal (59. Šolín) – J. Dohnal, Tomčík, Stržínek, Čechák – Machač (46. Petráš), Zezula.

TJ Tatran Litovel: Urbánek – Planička, Jindra, Krátký, Miklánek – Čep, Kvapil, Fišara, Šrom (61. Seyfried) – Šilberský (69. Debnár), Mráček.