Základ budoucího triumfu položili Kozlovičtí už během první pětačtyřiceti­minutovky, kterou opanovali jednoznačně v poměru 3:0, když se dvakrát trefil k tyči Navrátil a jednou i záložník Heger.

„První půlku můžu hodnotit jen v superlativech. Dařilo se nám to, co chceme praktikovat, a to kolmé přihrávky za obranu a právě z tohoto jsme se dokázali gólově prosadit," zmínil Tomáš Martinek, trenér Kozlovic.

Zcela opačné pocity měl zákonitě ze hry svých svěřenců jeho protějšek.

„O naší prohře rozhodl samozřejmě už ten první poločas. Hlavně tedy první branka, která vznikla po naší chybě ve středu obrany. I ten třetí gól do šatny, jemuž předcházela zbytečná malá domů, padá na vrub naší defenzivy. O přestávce jsem musel trošku v šatně udělat bouřku," prozradil Petr Gottwald, trenér Kralic.

Dá se říct, že to pomohlo. Kraličtí ožili a zatlačili domácí tým svou aktivitou hned v několika případech na jejich polovinu. Dočkali se díky Petráskovi také snížení.

„Určitě ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Bojovali jsme, chtěli jsme víc, ale bohužel to třígólové manko už bylo opravdu markantní. Možná, kdyby při nás stálo trošku toho štěstí a snížili jsme na 3:2, tak jsme třeba se zápasem ještě něco mohli udělat," zmínil Gottwald.

Pozorný divák zaregistroval, že v základní sestavě domácích chyběl Kaďorek. Tvořivý a gólový záložník se vrátil ze zahraničí, ale ještě na posledních necelou desetiminutovku naskočil do hry.

„Naštěstí v týdnu trénoval Lukáš Dohnal, kterého jsem mohl využít na postu beka a zároveň tak posunout univerzálního Tibora Hegera na kraj zálohy. Oba odvedli velmi dobrý výkon," poznamenal Martinek.

Definitivu domácímu triumfu dal v 73. minutě Martin Král, který z penalty upravil skóre na konečných 4:1.

„Ta penalta samozřejmě byla. Gólman tam byl zkrátka pozdě a fauloval," potvrdil správnost rozhodnutí sudích hostující kouč.

„Samozřejmě musím být spokojený. Po tom nepovedeném zápase ve Šternberku jsme nyní podali nadstandardní výkon. Na tréninku jsme si všechno vyříkali a hráči si to nejspíš vzali k srdci. Bylo vidět, že chtějí uspět a šli po tom vítězství," pověděl spokojený Tomáš Martinek, trenér Kozlovic.

„Sice jsme se ve druhé půli zlepšili. Ale v celkovém zhodnocení jsme si opravdu zasloužili prohrát. Z posledních výsledků, které v Kozlovicích máme, se nejspíš budeme muset na tyto utkání opravdu speciálně připravovat," dodal s hořkým úsměvem kouč Gottwald.

FK Kozlovice – FC Kralice na Hané 4:1 (3:0)

Branky: 2. a 42. Navrátil, 17. Heger, 73. Mar. Král z penalty – 54. Petrásek. Rozhodčí: Vičar – Přikryl, Lizna. ŽK: Stokláska, Navrátil – Krejčí, Olejník, Lehký. Diváků: 140.

FK Kozlovice: Kadlec – Střelec, Mar. Král, Mich. Král, L. Dohnal – Heger, Zezula (65. Šolín), Tomčík, Stokláska (82. Kaďorek) – J. Dohnal – Navrátil (77. Fantura). Trenér: Tomáš Martinek.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Vitásek, Martinka, Neoral, O. Petržela – Petrásek, Olejník, Nečas, Cibulka – Lehký, Z. Petržela. Trenér: Petr Gottwald. Střídali: Jamrich, Valtr, Dostál, Pořízka.