„Trošku mě to mrzelo, ale hráli jsme jinak vše proti třetím ligám, takže jsme předtím více v přípravě bránili. Teď jsme aspoň dali v zápase pět gólů, je potřeba umět řešit také situace před bránou. Nakonec to hodnotím jako normální přípravné utkání," komentoval duel kouč Kozlovic Roman Matějka.

Jeho svěřencům pomohla rychlá branka Patrika Sikory, který později přidal i další trefu, dvěma góly se blýskl i Lukáš Kaďorek, ten se jednou prosadil z penalty po faulu na aktivního Sikoru. Pěknou akci Libora Žůrka s Adamem Galetkou zakončoval před koncem poločasu druhý jmenovaný, Kozlům se tedy vyplácela i taktika s hrou na dva útočníky.

Olomoučtí mladíci dokázali během první půle dvakrát snížit na rozdíl jediné branky zásluhou Markaje a Reichla, to však bylo z jejich strany vše. Druhý poločas už se dohrával, Kozlovice nebyly schopny využít další ze svých šancí, neinkasoval ani zkušený Bureš v hostující brance.

„Soupeř byl slušný a běhavý, snažil se. Vyjel na nás s vysokým pressingem asi ve čtyřech hráčích, což nás možná trošku zlobilo, ale když jsme dostali míč na záložníky, tak tam Holice měla neskutečné díry v obraně. Z toho jsme skórovali. Asi to bylo tím, že proti nám nastoupili mladí kluci," vracel se Matějka k rozhodujícím momentům utkání.

Předposlední přípravný mač odehrají Kozlovice v sobotu na umělce v Morkovicích.

1. HFK Olomouc B – FK Kozlovice 2:5 (2:5)

Branky: 21. Markaj, 29. Reichl – 5. Sikora, 15. Kaďorek, 25. Kaďorek (pen), 35. Sikora, 45. Galetka.

1. HFK B: Snášel – Reichl, Širůček, Sázel (25. Drmola), Havlas – Šuba, Tošenovský (46. Krumpolc), Sobek, Malínek (65. Král) – Vodička (80. Pospíšil), Markaj (46. Boscato). Trenér: Jiří Derco.

Kozlovice: Kadlec (46. Bureš) – Krejčíř, Martin Král (46. Tomčík), Michal Král, Heger (65. Sikora) – Kaďorek, Axamit (46. Drápal), Schlehr, Sikora (46. Hradil) – Galetka (46. Vojtášek), Žůrek (65. Galetka). Trenér: Roman Matějka.