K dalšímu přípravnému utkání zajížděli do Vyškova, kde už na ně čekal kádr MFK s několika kvalitními cizinci.

Ani kozli však nezůstali pozadu, ozkoušeli nové tváře včetně Brazilce Gabriela a díky heroickému závěru a dvěma gólům Adama Galetky remizovali 2:2.

„Po herní stránce jsem spokojen, co se týče přechodové stránky, tvořivosti nebo presingu. Horší už to bylo s produktivitou a tím, že jsme v obraně vytvářeli laciné chyby. Některé situace musíme řešit jednodušším způsobem. Takže víme, na co se ještě zaměřit,“ zhodnotil mač kozlovický trenér Roman Matějka.

Třetí tým divize byl vyrovnaným soupeřem čtvrtému mančaftu MSFL, v 80. minutě však prohrával 0:2. Jenže v poslední desetiminutovce využil hrubé chyby domácích útočník Adam Galetka, který má v přípravě výbornou fazonu. Tu pak potvrdil i o chvilku později.

„Fungovalo nám to. Byla tam kombinační hra po zemi, dokázali jsme vyjíždět z obrany bez nákopů, rychlou kombinací až nahoru,“ pochvaloval si Roman Matějka.Kouč byl spokojen také s novými tvářemi, které by měly kádr kozlů posílit do jarní části sezony. Výborně se prezentoval pravý bek Filip Přikryl, ale také zbrusu nová tvář do středu zálohy – Lukáš Petržela

„Věřím, že tady jsme se s Prostějovem domluvili na jeho příchodu. Je to šikovný střední záložník. Vzrůstem malý, rychlostně dobře vybavený se zkušenostmi z druholigového kádru,“ popsal Matějka teprve dvacetiletou možnou velkou posilu pro divizní tým.

Pomoci by mohly i dvě nové tváře z Bystřice pod Hostýnem. Útočník Roman Pumprla a brazilský záložník Gabriel. Klub o jejich příchodu stále jedná.

MFK Vyškov – FK Kozlovice 2:2 (1:0)

Branky: 30. Camara, 80. Božovič – 85. a 88. Galetka.
Kozlovice: Konečný – F. Přikryl, Král, Řehák, Š. Přikryl – Heger, Schlehr, Petržela, Gabriel, Kyselák – Pumprla. Střídali: Zelina, Galetka, Panák. Trenér: Roman Matějka.
Vyškov: Kopáček – Jeřábek, Check, Krejčí – Praks, Koné, Buba, Němec, Novotný – Božovič, Camara. Střídal: Zoue. Trenér: Jan Trousil.