Domácí fotbalisté tam prohráli vcelku nešťastně s Kojetínem 2:3 a znovu si zkomplikovali situaci v boji o záchranu v krajském přeboru.

„Tentokrát to byl pro nás nešťastný zápas. Bojovali jsme ze všech sil. Šancí na to, abychom vyhráli jsme měli dost. Bohužel jsme je ale neproměnili a nakonec dokonce prohráli," litoval trenér Dolan Petr Máčala, který při personální krizi ve svém týmu odehrál na hrotu útoku celé utkání.

Jeho svěřenci odstartovali pětigólovou přestřelku ve 20. minutě, kdy Hrdlička vysunul Čecha a ten přehodil brankáře hostů.

Tato situace nadzvedla kojetínského trenéra Romana Matějku.

„Přímo na Čecha a situaci, ze které jsme dostali gól, jsme naše obránce upozorňovali. Bohužel si to srdci nevzali. Celkově byl od nás úvod zápasu hrůzostrašný," zlobil se Matějka.

Kojetín sice vcelku rychle zásluhou zkušeného Bosáka, jenž se vrátil z vojenské mise v Afghánistánu a hned pálil ostrými i na hřišti, vyrovnali.

Jenže těsně před poločasem se nedohodl brankář Tomek s jedním ze stoperů a Samek vrátil Dolanům vedení.

„O poločase jsem musel hodně zvýšit hlas, přestože to normálně moc nedělám. Schytal to i mladý brankář Tomek, který zastupoval naši jedničku. A po přestávce nám právě on vychytal vítězství," pochválil mladíka mezi tyčemi Matějka.

Dolany držely vedení do 72. minuty, kdy znovu srovnal krok Axamit, jenž předtím z pár metrů překopl téměř prázdnou domácí branku.

V hektickém závěru se pak šance střídaly na obou stranách. Dolany mohl za prvním vítězstvím od 10. listopadu nasměrovat sám kouč Máčala. Jeho ránu z trestného kopu, stejně jako tutovou šanci po kombinaci s Volfem však skvělý Tomek vyrazil.

„Byly to velké šance, bohužel jsem je ale nedal. Makali jsme dnes všichni na sto procent. Byli jsme blízko, ale bohužel jsme to nedotáhli. Zápas se musel i nezaujatým divákům líbit. Pro nás nakonec bohužel dopadl špatně," vykládal zklamaný Máčala po utkání.

V 90. minutě si na rohový kop nejvýše vyskočil Dočkal a rozhodl o vítězství Kojetína. „Je třeba přiznat, že se na nás usmálo štěstí. Takticky jsme nebyli dobří, ale zase si cením, že jsme to nezabalili a pořád jsme chtěli. Také domácí ale hráli opravdu velmi dobrý zápas," uznal trenér hostů Matějka. „Máme teď třicet bodů a jsme blízko záchraně, což byl náš hlavní cíl do sezony," liboval si.

A pár slov si vyšetřil pro výkon rozhodčích.

„Hráli jsme u posledního takže jsme čekali všelicos, ale klobouk dolů, jak to zvládli," řekl Matějka, k němuž se přidal i jindy kritický kouč Dolan.

„Naprosto profesionální výkon," shodli se oba muži.

FC Dolany – Slavoj Kojetín-Koválovice 2:3 (2:1)

Branky: 20. Čech, 44. Samek – 29. Bosák, 72. Axamit, 90. Dočkal. Rozhodčí: Silný – Hodaň, Slota.

Dolany: Benčík – Valenta, Penc, Novák, Liška – Hrdlička (78. Grossmann), Volf, Kubeček, Samek (72. Sklenář) – Máčala, Čech. Hrající trenér: Petr Máčala.

Kojetín: Tomek – Peřina, Dočkal, Polách (75. Humpál), Panák – Lízal (65. Jarmer), Axamit, Kantor, Z. Matějka – Bosák – Řezáč (85. Flora). Trenér: Roman Matějka.