„Před zápasem jsme si řekli, že na soupeře vletíme a to jsme také udělali. Do páté minuty jsme vedli 2:0, což nám samozřejmě hodně pomohlo," liboval si trenér vítězného mužstva po zápase.

Už po necelých sto dvaceti vteřinách otevřel i za přispění teče jednoho z kozlovických hráčů Bořek Petrů. V páté minutě pak po zaváhání obrany hostů zvýšil na 2:0 Kryl.

„Historie yse bohužel v našem případě opakuje. To samé nás potkalo v Určicích. Paradoxně od druhého gólu už jsme podle mého názoru byli lepším mužstvem. Měli jsme docela dost šancí, ale bohužel jsme je neproměňovali," řekl kozlovický kouč Kamil Štěpaník.

Souhlasil s ním i domácí lodivod jedlička. „Kozlovice byly jedním z nejlepších mužstev, které proti nám na jaře hrálo. Byl to zápas nahoru dolů, který se divákům musel líbit," uvedl.

Hosté byli nejblíže kontaktní brance ve 44. minutě, kdy Vrba, který už předtím trefil tyč, šel sám na brankáře Kmecika. Ten však jeho pokus o kličku vystihla vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval Petráš, ale radost mu na brankové čáře pokazil jeden z konických obránců.

A tak místo kontaktního gólu přišel brzy po návratu ze šaten třetí konický zásah – prosadil se Řehák. „Dá se říct, že výsledkově se ten zápas tímhle gólem zlomil. Přesto jsme ale bojovali až do konce," prohlásil trenér Kozlovic Štěpaník.

V 55. minutě mu vyšlo střídání. Na hřiště poslal Lukáše Dohnala a ten již za dvě minuty alespoň trochu vrátil Kozlovice do utkání. Kdo ví, jak by vše dopadlo, kdyby čtyři minuty před koncem neodmával rozhodčí Janu Dohnalovi ofsajd a uznal branku na 2:3 z pohledu hostů.

Ovšem nestalo se. Místo toho se nechal za protesty ještě vyloučit Pola a bylo po zápase. „Bohužel jsme zaspali sedm minut na začátku obou poločasů a to nás stálo celé utkání. Vzhledem k tomu, kolik jsme si dokázali vytvořit na venkovním hřišti šancí, je pro nás výsledek asi krutý," řekl kouč Kozlovic na závěr.

Sokol Konice – FK Kozlovice 3:1 (2:0)

Branky: 2. Petrů, 5. Kryl, 47. Řehák – 57. L. Dohnal. Rozhodčí: Křepský – Tomeček, Vachutka. ČK: 85. Pola (Koz.). Diváků: 130.

Konice: Kmecík – Klobáska, Řehák, Růžička, Rus – Bednář, Petrů, Cetkovský, Schön (66. Antl) – Kryl, Směták (87. Drešr). Trenér: Roman Jedlička

Kozlovice: Mánek – Zselezo, Mar. Král, Mich. Král, Petráš – Kaďorek, Pola, Bernard, Matula (55. L. Dohnal) – J. Dohnal, Vrba (70. Stokláska)- Trenér: Kamil Štěpaník.