„Museli jsme trošku dělat změny v sestavě. To se hlavně v první půli podepsalo na návycích ve hře," nastínil k průběhu utkání Roman Matějka, kojetínský trenér, který musel oželet služby záložníka Kantora, útočníka Krčmáře a v průběhu utkání také Axamita, jenž pro zranění musel střídat.

Kraličtí byli v první půli aktivnějším týmem. „Byli jsme v uvozovkách efektivní. Do těch šancí jsme se prostě dostávali, dobře nám hrály oba dva kraje. Tlačili jsme se před bránu. Hrozili jsme i po brejkových situacích. Škoda, že jsme to nějakým způsobem nedotlačili," hodnotil počínání svých svěřenců Petr Gottwald, trenér Kralic.

První pětačtyřiceti­minutovka skončila bez branek. „Neměli jsme přesnost v přihrávkách a ani pohyb bez míče. Chtělo to trochu více odvahy a větší komunikace v obranné činnosti a pak to může lépe fungovat. Nevystupovali jsme ani na hráče soupeře a prakticky jen spoléhali, že to vždy uhraje ten druhý," zlobil se Matějka, který také o přestávce musel hráčům zdůraznit, jak hrát.

O osudu utkání se rozhodlo dvacet minut před koncem. Vše odstartoval diskutovaný moment, kdy pomezní odmával Kralicím při gólu ofsajd. „Takové ofsajdy se podle nových pravidel nepískají, pakliže hráč nemá snahu hrát míč," kroutil hlavou hostujícího kouč.

Takřka vzápětí udeřilo na druhé straně. Přetažený centr usměrnil hlavou za Krejčího záda veterán Bosák, který se tak stal hrdinou zápasu.

„Z obou dvou stran to byl utrápený zápas. Neměli jsme celou dobu nějakou vážnější tutovku, ale z té jedné velké jsme to se štěstím proměnili. Jsou to pro nás šťastné tři body," usmál se lodivod Slavoje, který už myslí na nadcházející duel v Želatovicích.

„V tom prvním poločase, který byl gólově z naší strany promarněný, jsme mohli zápas rozhodnout. Potřebovali jsme jen trochu toho potřebného štěstí. Kojetín nic moc nepředvedl, spíše se trápil. Bohužel jsme je nedokázali potrestat. Trošičku zlepšení oproti předchozím zápasům bylo, ale nedokážeme z toho vytěžit gól či dva a odvézt si tři body," dodal s trpkým úsměvem Gottwald.

FK Slavoj Kojetín/ Kovalovice – FC Kralice na Hané 1:0 (0:0)

Branka: 71. Bosák.

Rozhodčí: Kulička – Částečka, Kopecký.

Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Z. Polách, Humpál, M. Dočkal, Panák – Lízal, Flora, Axamit (31. Jarmer), Z. Matějka – Bosák (85. Z. Zezula) – Řezáč (75. Machů). Trenéři: Roman Matějka a Radek Tomšic.

Kralice: Krejčí – P. Dostál, O. Petržela, Martinka, Vitásek – Vybíhal (85. Novotný), Nečas (57. Jamrich), Z. Petržela, Kopečný – Lehký, Cibulka (75. Šín). Trenér: Petr Gottwald.