Oba týmy se musely obejít bez několika hráčů základní sestavy. „Museli jsme znovu improvizovat, chyběli nám obránci," prozradil Lumír Stoklásek, hrající trenér Troubek, který se tak znovu musel posunout do zadních řad sestavy.

Samotné utkání se hrálo v kvalitním tempu. Oba týmy se tlačily do zakončení a diváci se rozhodně nemohli nudit.

První tutovku měli na kopačkách hráči Troubek, ale Baran sám před brankou svou pozici nezúročil. Otevřít skóre se povedlo až Krčmářovi, jenž v 38. minutě rozjásal místní fanoušky. Do šatny mohl skóre navýšit Nguyen Minh Duc, ale z bezprostřední blízkosti branku překopl. Do šaten i tak mohli odcházet spokojenější domácí.

„Měli jsme tam tak tři velké šance a využili tu jednu. Určitě jsme v první půli byli lepším týmem," pověděl Roman Matějka, kouč Slavoje.

Domácí povzbuzeni vedením se tlačili do zakončení i ve druhém dějství. Po hodině hry mohli dát druhý gól Bosák. Na druhé straně se ve slušné šanci ocitl Stoklásek, který se ve snaze pomoci týmu vysunul dopředu. „Byla to jasná gólovka. Tou hlavou jsem měl dát branku, ale bohužel jsem to netrefil," litoval i své zmařené šance. „S ubíhajícím časem jsme už museli otevřít hru a jít do rizika hry na tři obránce. Po druhém inkasovaném gólu bylo po zápase," dodal.

A byla to domácí tahoun Bosák, který v samotném závěru po rychlé akci korunoval domácí triumf.

„Samozřejmě jsme věděli, že mají svou kvalitu. Ne náhodou uhráli v kraji už tolik bodů. Hráli dobře," pochválil soupeře zklamaný Stoklásek.

„Nevyužili jsme několik svých šancí. Naštěstí jsme ten druhý pojistný gól dali a dopadlo to dobře," uvedl rozradostněný Matějka, který tak mohl s týmem slavit už druhé vítězství v soutěži. „Vstup do sezony se nám opravdu podařil. Kluky jsem chválil už po ukončení zimní přípravy. Trénujeme čtyřikrát týdně, kluci se k tomu postavili velice dobře a to se promítá na výkonech v aktuální části soutěže," doplnil spokojený lodivod Kojetína.

FK Slavoj Kojetín/Koválovice – FK Troubky o.s. 2:0 (1:0)

Branky: 38. Krčmář, 88. Bosák. Rozhodčí: Sedláček – Vičar, Přikryl. ŽK: Dočkal (Kojetín).

Kojetín: Gajdoš – Peřina, Dočkal, Humpál, Z. Polách (59. Štolfa) – Minh Duc (76. Vondra), Kantor, Axamit, Lízal – Bosák – Krčmář (82. Jarmer). Trenéři: Roman Matějka a Radek Tomčic.

Troubky: Sohlich – Pospíšil, Vala, Stoklásek, Čevela – Nemrava, Jakubec, R. Haviernik (73. Petráš), Němčák – Benýšek, Baran. Hrající trenér: Lumír Stoklásek.