„Byl to velmi taktický zápas se sladkými třemi body nakonec pro náš tým. Dvakrát jsme prohrávali o dva góly, stejně jsme zápas otočili. Bohužel jsme zase nezvládli začátek zápasu, kdy jsme už ve třinácté minutě prohrávali 0:2," viděl na nedělním utkání jedinou kaňku trenér Kojetína Marek Ševeček.

Na špatný vstup do utkání mohl mít vliv i velký počet vynucených změn v kádru domácích. „Museli jsme oproti středě udělat šest změn. Byly tam různé karty a pracovní povinnosti. Naštěstí jsme to dokázali ještě v prvním poločase herně otočit a vytvořili jsme si spoustu šancí. Zase jsme jich ale hodně nedokázali proměnit, což je přesně obrázek toho našeho postavení v tabulce," přiznal Ševeček.

Jeho tým se ale v prvním poločase přeci jen dokázal dvakrát prosadit. Vedení Dolan 2:0 zařídili Lasovský s Pekařem, v 15. minutě zařídil snížení svou první trefou Radim Vaněk. Hosté odskočili na rozdíl dvou branek po půlhodině hry zásluhou Jana Bednáře, naštěstí pro domácí se do šatny prosadil ještě Zdeněk Horák.

„Věřili jsme, že ve druhé půli to díky naší kvalitě dokážeme otočit a z tohoto pohledu jsem velice spokojený, protože se to opravdu povedlo. Kluci to odmakali a otočili," řekl kojetínský trenér.

O vyrovnání se postaral v 58. minutě Václav Látal, roli hrdiny střetnutí pak na sebe o deset minut později vzal Vaněk, který svou druhou trefou stanovil konečné skóre utkání 4:3 pro Slavoj.

„Samozřejmě nemůžu být spokojen. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 3:1, pak si ale bohužel necháme dát před poločasem zbytečně gól. Ve druhém poločase jsme udělali dvě chyby v obraně a inkasovali, z příležitostí, které jsme měli my, jsme naopak skórovat nedokázali. Dnešní prohru přičítám hlavně individuálním chybám," zlobil se kouč Dolan Petr Máčala.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – FC Dolany 4:3 (2:3)

Branky: 15. a 68. Vaněk, 44. Horák, 58. Látal – 8. Lasovský, 13. Pekař, 31. Bednář.

Rozhodčí: Jelínek – Vedral, Kopecký. ŽK: Ferko, Rybovič – Procházka, Bergmann, Holásek, Lasovský. Diváci: 65.

Kojetín: Gajdoš – Machů, Látal, Javořík, Kašík – Řezáč, Drápal, Silnica, Ferko (75. Rybovič) – Vaněk, Horák. Trenéři: Radek Tomšic, Marek Ševeček.

Dolany: Chlanda – Pekař, Bergmann, Procházka, Vrána – Čapek (69. Schlimbach), Kubeček, Lasovský Holásek (60. Foukal) – Bednář, Volf (86. Hegr). Trenér: Petr Máčala.