O rozruch se v závěrečné fázi zápasu postarali oba brankáři – hostující David Krejčí a kojetínský Michal Gajdoš, kteří se do sebe pustili právě po skončení pokutových kopů. Potyčka obou hráčů vyvolala velké emoce.

„I já sám jsem na to reagoval. Gólman soupeře provokoval po celý průběh penalt. Nejprve dostal žlutou kartu, po chvilce měl dostat druhou, ale rozhodčí se mu ji asi bál dát. Jinak by to byl bezproblémový zápas a nic by se nestalo. Na tom konfliktu má největší podíl hostující brankář. Reakce, které následovaly, by ale samozřejmě neměly být," popisoval kouč Kojetína Marek Ševeček.

„Oba gólmani jsou impulzivnější, takže tam padla mezi hráči nějaká slůvka. Vrhá to špatný stín na naši disciplínu, ale nemá to s tím nic společného. My hrajeme bez žlutých a červených karet, s námi problémy nejsou. Tohle byla velká výjimka, které litujeme," vyjádřil se trenér Kralic Ivo Gottwald.

V samotném zápase měli o něco více ze hry hosté. Ti ale o svůj náskok dvakrát přišli. Ve 12. minutě šli do vedení po nešťastném zákroku kojetínského Davida Javoříka, který si centrovaný míč ve skluzu srazil do vlastní branky.

Vyrovnání obstaral po dobrém centru ve 28. minutě Jan Kantor. Strhující byl hlavně závěr zápasu. Kralice vedly po dobře trefeném přímém kopu Jana Nečase v 88. minutě a zdálo se, že je rozhodnuto. Slavoji se ale ještě podařilo vytvořit si poslední nebezpečnou situaci, hlavou se prosadil stoper Martin Dočkal.

„Vždy jsem do poslední chvilky opatrný, ale tentokrát jsem si říkal, že když prakticky devadesát minut neměl Kojetín šanci, tak už by to mohlo vyjít. Ale po zoufalém nakopávání vstřelili domácí sice hezký, ale náhodný gól," okomentoval situaci Gottwald.

Penaltovou loterii zvládli lépe domácí a poprvé v sezoně se radovali ze šťastného vítězství. I to se ale počítá.

„Každé vítězství po těch neúspěších potěší. Výsledek tak nějak odpovídá charakteru utkání. Hosté byli lepší ze začátku. Pak jsme udělali některé změny a hra se vyrovnala. Závěr byl o štěstí," myslí si kojetínský Marek Ševeček.

„Zápas se hrál víceméně v naší režii. Měli jsme obrovské množství vyložených šancí. Neoral čtyřikrát překopl z malého vápna, Kováč, Dostál a Cibulka byli sami před brankářem. Soupeř měl skutečně jenom dvě možnosti, které využil. Pro nás to byl strašně smolný zápas, po dlouhé době jsme hráli dobře," mrzelo lodivoda Kralic.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – FC Kralice na Hané 2:2. Pen: 4:2
Branky: 28. Kantor, 90. Dočkal – 12. Javořík, 88. Nečas.
Rozhodčí: Motal – Podhajský, Přikryl. ŽK: Javořík, Dočkal, Kantor – Krejčí. ČK: Gajdoš – Krejčí. Diváci: 80.
Kojetín: Gajdoš – Večerka (76. Baran), M. Dočkal, Javořík, Ernst – Jura – Tomas (59. Bělaška), Řezáč, Kantor, Panák – Krčmář (82. Klimeš). Trenér: Marek Ševeček.
Kralice: Krejčí – Novotný (61. Horváth), J. Dočkal, Prokop, Martinka – Valtr (65. Surala), Nečas – Dostál (78. Troneček), Neoral, Cibulka – Kováč. Trenér: Ivo Gottwald.