Tým hostů, který ještě minulou sezonu působil v Moravskoslezské fotbalové lize, nakonec však z administrativních důvodů hraje krajský přebor, zatím také nepředváděl nikterak oslnivé výkony. V neděli však vstoupil do zápasu aktivněji než domácí Slavoj.

„Z našeho pohledu to bylo vyrovnané utkání, od začátku o jednom gólu. V prvním poločase byl soupeř aktivnější, přesto jsme měli asi dvě vyložené šance. Ve druhé půli jsme byli aktivnější my, ale bohužel to byl Zábřeh, který vstřelil branku, na kterou už jsme nedokázali odpovědět," zrekapituloval utkání trenér Kojetína Marek Ševeček.

Zápas to skutečně byl o jediném gólu. Rozhodnutí přinesla 76. minuta, kdy se po rohovém kopu prosadil hostující Antonín Kapl. Žádná další změna skóre se nekonala, Zábřeh si tak z Kojetína odvezl tři body a posun na průběžné páté místo tabulky.

„Naše hra pořád není optimální oproti jaru. Pořád nejsme schopni produkovat dobrou mezihru, naší hře chybí kvalita. Těžko říct, čím to je. Na tréninku to trénujeme pořád stejně, nutíme hráče, aby hráli krátké přihrávky. Zatím se nám to ale nedaří. Zásadní změny u týmu neproběhly, tak to možná bude otázkou formy," myslí si Ševeček.

Jeho svěřenci se pokusí formu naladit do příštího střetnutí, kdy Slavoj zavítá na půdu Určic. Utkání odehrají Kojetínští opět v neděli od 16.30.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – SK Sulko Zábřeh 0:1 (0:0)

Branka: 76. Kapl. Rozhodčí: Kulička – Koláček, Pospíšil. ŽK: Panák – Kapl, Žanda, Rattay. Diváci: 70.
Kojetín: Unger – Kašík, Dočkal, Javořík, Panák – Matějka, Drápal (60. Machů), Silnica, Řezáč – Vaněk, Horák (85. Jarmer). Trenéři: Radek Tomšic a Marek Ševeček.