„Domácí nastoupili s jednoduchou taktikou. Na začátku na nás zatlačit, vstřelit gól, a pak to ubránit. A přesně to jim do puntíku vyšlo," vystihl v několika málo slovech dění na trávníku jeden z trenérů Kojetína Radek Tomšic.

Záměr potvrdil i domácí trenér Milan Schmidt, kterému složení základní sestavy zkomplikovalo hned několik zranění. Citelná byla především absence střelce Filipa Nováka, jenž se zranil na pátečním tréninku. I proto vsadil Medlov hlavně na defenzivu. „Potřebovali jsme před zimou nutně ještě nějaké body, takže jsme nastoupili vlastně s pěti obránci, protože defenzivní záložník se zatahoval mezi stopery," prozradil Schmidt.

Aby měl Medlov co bránit, o to se postaral po dvaceti minutách Michal Obíral, který si našel odražený míč a umístěnou ranou ho poslal za záda brankáře Tomka.

„Pak Medlovští postavili před vlastní vápno blok, který byl velmi disciplinovaný a organizovaný, takže nám dělalo velké problémy se přes něj dostat," poznamenal Tomšic.

Vloženou šanci měl Kojetín za celý zápas jen jednu, na brankové čáře ale uhasil nebezpečí za již překonaným Zmundem šťastně postavený záložník Slavíček.

„Další příležitosti jsme si nevypracovali. Nebyl to vyloženě zápas, který jsme museli prohrát, ale pokud byly střely tak spíš z nepřipravených pozic. S koncovkou jsme měli v posledních zápasech problémy. I proto jsme nedali potřetí za sebou gól," uvedl Tomšic.

Zbývající snahu o vyrovnání notně přibrzdila červená karta pro Lízala, který proti přísné žluté kartě protestoval tak vehementně, až byl vyloučen.

„I v deseti jsme bojovali až do konce, ale dostat se přes obranu soupeře pak pro nás bylo logicky ještě těžší," řekl Tomšic.

Jeho protějšek z medlovské lavičky vyzdvihoval také především bojovnost svého týmu. „Ve druhém poločase už tam byly jen nějaké pološance. Odehráli jsme zápas nanejvýš poctivě a proto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," řekl Schmidt.

„S dvaadvaceti body jsme velmi spokojeni. Chtěli jsme být v klidném středu tabulky a jsme tam. I když jsme si mysleli, že to pro nás v krajském přeboru bude přece jen lehčí. Je to ale těžká soutěž," doplnil Schmidt.

Relativní spokojenost je s podzimem i v táboře druhého nováčka. „Podzim nebyl špatný, ale stejně jako v posledním zápase nás srážely zbytečná vyloučení. Kvůli trestům se pak sestava často měnila a nebylo to dobré. Ale víme, kde máme problémy a přes zimu na jejich odstranění budeme pracovat," slíbil Tomšic.

TJ Medlov – Slavoj Kojetín-Kovalovice 1:0 (1:0)

Branka: 20. Obíral. Rozhodčí: Dorušák – Polanský, Kašpar. ČK: 70. Lízal (Koj.)

Medlov: Zmund – Müller, Schmidt, Šenk (51. Klabačka), Rozsypal – Vytřísal, Slavíček, Okrouhlý, Obíral – Kloss (75. Král), Skopal (90. Kasal). Trenér: Milan Schmidt.

Kojetín: Tomek – M. Polách, Dočkal, Z. Polách, Panák (80. Machů) – Lízal, Axamit, Kantor, Nguyen (70. Srbecký) – Jarmer (55. Vymětal), Krčmář. Trenéři Roman Matějka a Radek Tomšic.