Úvod střetnutí patřil hostům, kteří se po rychlé a pohledné kombinaci dostali Dragonem do vedení. „Posléze jsme ale naprosto vyklidili pozice. Soupeř nás jednoznačně začal přehrávat, ale jen díky našemu gólmanovi Nakládalovi, který tak čtyři jejich tutovky zneškodnil, byl poločasový výsledek pouze 1:1. To byl opravdu milosrdný stav," poznamenal s uznáním Petr Mrázek, litovelský kouč.

„S naší herní stránkou jsem byl maximálně spokojený. Hřiště jsme zcela ovládali. Bohužel jsme zase pohořeli na tom našem prokletém proměňování šancí. Do přestávky jsme klidně mohli dát další čtyři góly," doplnil trenér Kojetína Roman Matějka, kterého v první pětačtyřiceti­minutovce potěšila alespoň vyrovnávací trefa Flory.

Druhé dějství už bylo víceméně vyrovnané. „Soupeř evidentně přijel hrát z bloku. Spoléhali jen na brejky. Dva nakonec proměnili, což jim stačilo na bod," řekl Matějka.

Jeho svěřenci se dokonce po rohu Cibulky dostali do vedení. Střídající hráč dokázal přímo z rohového praporku nasměrovat míč do branky. „Byl to hloupý gól brankáře, ale to se zkrátka stává. Nic jsme mu nemohli vyčítat, protože v první půli nás nejednou podržel. Jsem rád, že nás tento gól nezlomil a dál jsme bojovali o úspěch," poznamenal Mrázek.

Hosté se nakonec dočkali i vyrovnání. Krátký, jež měl prsty resp. kopačku už v první trefě našel Kučeru, svůj bezmála čtyřicetimetrový sprint zakončil střelou ke vzdálenější tyči.

„Se ziskem bodu jsme spokojeni. Hráči se vydali ze všech sil. Utkání bylo tvrdé, ale v mezích pravidel. Hodně jsme se naběhali a absolvovali také řadu osobních soubojů. Remízy si vážíme," dodal v hodnocení lodivod hostujícího celku.

„Předvedli jsme opravdu velmi dobrý fotbal. S tím jsem byl nadmíru spokojený. Je potěšující, že jsme už čtyři utkání v řadě neprohráli, může nám to pomoci. Ale ta finální fáze… jsme zbytečně zbrklí, a proto to zakončení je takové, jaké je," konstatoval jeho kojetínský protějšek.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – Tatran Litovel 2:2 (1:1)

Branky: 35. Flora, 70. Cibulka – 6. Dragon, 74. Kučera. Rozhodčí: Štětka – Zavřel, P. Pospíšil.

Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Z. Matějka, Z. Polách, Dočkal, Panák – Lízal, Axamit, Flora (45. Cibulka), Řezáč – Bosák (75. Peřina) – Galetka. Trenér: Roman Matějka.

Litovel: Makládal – Kvapil, Otava, Jaroš, Miklánek – Bednář, Dokoupil, Šrom (77. Navrátil), Kučera (85. Vaca) – Dragon (90. Šilberský), Krátký. Trenér: Petr Mrázek