Domácí do utkání vlétli jako tajfun. „Už v úvodu jsme měli tři tutové šance, které výborně zlikvidoval jejich brankář. Měl jsem však hlavně strach z toho, že budeme mít tlak a naopak sami inkasujeme," připustil Roman Matějka, trenér Kojetína. Právě naopak jeho svěřenci unikátní šestiminutovkou, během které nastříleli tři branky, de facto zápas rozhodli. „Samozřejmě rozhodly ty tři branky, které jsme si dali prakticky sami," zmínil Petr Máčala, kouč Dolan.

Klíčový okamžik se zrodil po půlhodině, kdy inkriminovaný moment rozhodčí posoudil jako faul hostujícího Čecha, kterého překvapivě poslal červenou kartou ze hřiště.

„Vyloučit za stavu 3:0 hráče, který si pokrývá balon tělem a dát mu rovnou červenou? Takový rozhodčí by neměl přebor vůbec pískat. Stál dva metry od toho. Žádný loket ani nic jiného tam nebylo, hráč soupeře v utkání normálně pokračoval. I žlutá by byla přísná. Nenacházím slova," zlobil se Máčala.

„Viděl jsem, že jejich hráč, ale nevím v jaké míře, zasáhl loktem toho našeho. Tento moment však zápas neovlivnil. Byli jsme jednoznačně lepším týmem," zmínil s přesvědčením spokojený domácí trenér Roman Matějka. Dolany mohly nepříznivý stav korigovat, ale příležitost na kontaktní gól zahodily, a proto také šly do kabin s tříbrankovým mankem.

Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce domácí hru kontrolovali a také přidali další dvě trefy, kterými podtrhli svůj jednoznačný triumf. „Už to byla jednostranná záležitost. Kluky musím za výkon pochválit. Byl to první zápas v sezoně, kdy jsem opravdu mohl být klidný," zasmál se domácí kouč, který si ještě sám odpykával trest za výrok na rozhodčího v utkání s béčkem Holice.

„Vyloučení nás oslabilo. Ale zápas byl už předtím asi rozhodnutý. Soupeř hrál agresivněji a vedl brzo 3:0. S několika hráči z b-týmu těžko něco uhrajeme, ale je pravdou, že jsme se pak přestali bát a trošku aspoň začali také hrát. Na zápas v Kojetíně musíme rychle zapomenout," dodal rozhořčený lodivod Dolan.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – FC Dolany 5:0 (3:0)

Branky: 20. Krčmář, 23. Axamit, 26. Lízal, 54.Minh Duc, 64. Jarmer.

Rozhodčí: Svozil – Motal, Kopecký. ČK: 30. Čech (Dolany).

Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Peřina, Štolfa (57. Z. Polách), Dočkal, M. Polách – Lízal, Axamit (77. Panák), J. Kantor, Minh Duc – Bosák – Krčmář (60. Jarmer). Trenéři. Roman Matějka a Radek Tomšic.

Dolany: Benčík – Hradil, Šimek, Penc, Václavík (74. Štěpánek) – Dlabal, Valenta, Čech, Liška – Volf (69. Samek), Čapek. Trenér: Petr Máčala.