„Byl jsem osloven Znojmem, které hraje druhou ligu, a kývl jsem na to. První a druhá liga se prostě neodmítá. Je to pro mě šance dostat se opět k profesionálnímu fotbalu," vysvětluje kouč.Leoš Kalvoda

Přerov na jaře ve 13 utkáních šestkrát zvítězil, pětkrát remizoval a pouze dvakrát prohrál. Na své konto si připsal 23 bodů, což jej před posledním kolem řadí v jarní tabulce na skvělé čtvrté místo. A to ještě navíc v posledních zápasech hraje bez zraněných nejlepších střelců týmu Jakubů Pazdery a Zachara a stopera Ondřeje Kalvody.

„Bez hráčů, kteří přišli na hostování, by se nám divizi udržet nepodařilo. Ovšem přístup některých mladých kluků, co přišli z dorostu, tréninková disciplína a morálka se mi vůbec nelíbila. Bylo to pro mě velké rozčarování. Vždyť divize je čtvrtá nejvyšší soutěž a oni si třeba nepřijdou na zápas, aniž by se omluvili. Měli by v klubu více dbát na výchovu mládeže a disciplínu," upozorňuje.

Poděkoval a varoval

Svou misi v Přerově považuje za úspěšnou. Podíl na tom však zdaleka nemá jen on sám.

„Pochvala a poděkování patří celému realizačnímu týmu v čele s manažerem Milanem Možíšem a kondičním trenérem Janem Fedurco a v neposlední řadě všem hráčům, kteří divizi dokázali udržet, ač nám ne vždy a ze všech stran bylo přáno tuto soutěž zachránit," pronesl Kalvoda.

A závěrem dodává: „Pokud se v Přerově nezmění přístup většiny lidí, kteří do fotbalu dělají, tak to vidím špatně. Je to smutné, protože takové město si zaslouží daleko vyšší soutěž. V klubu by se mělo všechno vyjasnit, aby se fotbal mohl dostat výš."

To je rada od muže, jež za svou kariéru odehrál 180 zápasů za Olomouc, se kterou spojil i značnou část své trenérské kariéry. Kromě Sigmy vedl ještě Žilinu, Hradec Králové, 1.HFK Olomouc, Slovácko, Karvinou a nyní zachránil Přerov v divizi.