Předchozí
1 z 4
Další

RK Kafki Olomouc na Eurocupu v malém fotbale v Maďarsku.RK Kafki Olomouc na Eurocupu v malém fotbale v Maďarsku.Zdroj: Facebook RK Kafki Přerov

A to ještě „Kafkám“ v Maďarsku chyběl Dominik Skopal, který se čtyřmi asistencemi postaral o triumf Kozlovic 5:1 v městském derby s Přerovem. Chybět nemohl Lukáš Kaďorek, který pak k výhře kozlů nad Viktorkou pomohl gólem. Hrdinou bitvy o Přerov přitom už párkrát byl a stál na obou stranách barikády.

„Tentokrát jsme si to s Dominikem Skopalem vyměnili, on měl čtyři asistence. Normálka to ale není, teď jsem dlouho mlčel. Dostal jsem výborný balon od Tomáše Strašáka, stačilo propálit gólmana, což se povedlo,“ usmíval se Lukáš Kaďorek po triumfu.

Gól patřičně oslavil, přestože ještě do června 2021 působil v Přerově. „Říkal jsem vždy, že jsem víc Kozlovčák. Byla to určitě euforie, potřebovali jsme vyhrát a chtěli jim to vrátit,“ narážel zkušený křídelník na předešlé debakly 0:5 a 0:6 z minulé sezony.

O tom, že v neděli nastoupí v dresu Kozlovic, měl jasno. Pokud by RK Kafki „náhodou“ postoupil do semifinále v Maďarsku, Kaďorek byl připraven v neděli ráno odjet zpět do Přerova.

„Vyjížděli jsme v sedm ráno, přijel jsem přesně ve dvě a sraz byl o čtvrt na tři. Vybalil jsem z auta přímo před stadionem a šel na plac,“ pokrčil Lukáš Kaďorek rameny.

Jeho tým odehrál s Přerovem vyrovnanou partii v prvním poločase, po změně stran ale převzal otěže zápasu do svých rukou a čtyřmi góly rozhodl o svém triumfu. Jak se hrálo Kaďorkovi po sedmihodinové cestě?

„Potřeboval jsem se zahřát, pak jsem se do toho dostal. Začátek byl kostrbatý, protože cesta se musela někde projevit, ale čím se stupňovalo tempo, tím to pro mě bylo lepší,“ popsal. „Spíš mi to ublížilo, snad to nebylo moc znát,“ dodal Kaďorek, který s Dominikem Skopalem několikrát motal přerovskou obranu.

Městské derby mezi 1. FC Viktorie Přerov (v bílém) a FK Kozlovice (1:5). Petr Nekuda vyrovnává na 1:1
VIDEO: Odplata! Kozlovice v derby pěti góly sestřelily Viktorku a vedou

Městské derby mezi 1. FC Viktorie Přerov (v bílém) a FK Kozlovice (1:5). Lukáš KaďorekMěstské derby mezi 1. FC Viktorie Přerov (v bílém) a FK Kozlovice (1:5). Lukáš KaďorekZdroj: Deník/Jan Pořízek

„Liga mistrů“ v Maďarsku

Oba borci totiž využívají souhry z přerovského týmu malé kopané RK Kafki. Ten vystupuje také pod olomouckou ligou malého fotbalu, proto vyrazil „do světa“ pod regionálním názvem Olomouc.

V maďarském Hajdúszoboszló se RK Kafki umístil na 5. - 8. místě. Od zmíněného semifinále jej přitom dělily jen penalty!

„Je to zážitek, chtěli jsme uspět oproti loňskému roku, což se nám povedlo. Dali jsme si za cíl postoupit ze skupiny a bojovat minimálně o čtvrtfinále,“ řekl Kaďorek a zavzpomínal na loňskou účast v italském Rimini, kde tým skončil už v základní skupině.

„Letos to bylo pořadatelsky skvěle zvládnuté oproti loňsku. I úroveň týmů byla výborná, jde vlastně o Ligu mistrů, bylo fajn se porovnat s cizími zeměmi,“ pochvaloval si Lukáš Kaďorek.

Fotbalové derby mezi domácím Přerovem a Kozlovicemi ovládla 2:1 Viktorka. Jan Omelka. Foto: Deník/Jan PořízekJan Omelka ještě v dresu Přerova. Ilustrační fotoZdroj: Deník / Jan Pořízek

Řidič Omelka dal dva góly Želatovicím!

Svůj příběh v Maďarsku začal psát i kapitán Brodku u Přerova Jan Omelka. „Eurocup byl kvalitou jinde než olomoucká liga nebo Superliga. V prvním utkání jsme narazili na tým Nova Vita, který to pak vyhrál celé. Jsou třetí v rumunské lize, která je profesionální soutěží. Ti kluci přijeli, měli tři sady dresů, doktora, trenéra, úplně všechno,“ popisoval Omelka.

RK Kafki sice prohrál na úvod s pozdějším vítězem Nova Vita 2:5, ukázal však, že se může měřit s nejlepšími v Evropě. To dokázal postupem do čtvrtfinále, kde v infarktovém utkání podlehl Royal Flush Brno 4:5 až na penalty.

„Ale ruku na srdce, kdo ví, jak by to pak v semifinále s Rumuny dopadlo,“ narážel Omelka na dva vykartované hráče, další zraněné i chybějícího Kaďorka, který by odjel na derby do Přerova.

„Dopadlo to přesně tak, jak mělo. Vyšlo to tak, že jsme všichni dorazili na velký fotbal domů, kde jsme navíc všichni tři dali gól,“ zasmál se kapitán Brodku u Přerova.

O Kaďorkově úspěchu s Kozlovicemi jsme se již zmínili. Jan Omelka s Tomášem Malendou byli v 15.30 „na značkách“ v Brodku u Přerova, i když sraz stíhali tak tak.

„Já jsem došel asi o deset minut později. Dojel jsem, vyhodil věci z auta a jel na sraz,“ prozradil stoper. „Měl jsem trošku strach, jak to zvládnu. Hraješ tři dny po sobě dva zápasy za den, odehraješ první ráno, čtyři hodiny stojíš a musíš se nachystat na další, sebere to hodně sil,“ dodal.

Řekli byste si, že po cestě si v autě mohl dobře odpočinout? Omyl. Jan Omelka byl totiž jedním ze tří řidičů na sedmihodinové cestě.

„Pro mě to možná bylo i lepší, že jsem nad zápasem nepřemýšlel a soustředil se na cestu. Musím říct, že jsem se dobře vyspal. Před zápasem jsem si pak dal Aulin a nebolelo mě vůbec nic,“ zasmál se Jan Omelka.

Brodecká paráda

A (snad) povolený doping v podobě Eurocupu v malém fotbale a oblíbeného analgetika vystřelil jeho Brodek po půlhodině hry do vedení 2:0! Co víc, Omelka dal oba góly svého týmu.

Nejprve se trefil z přímého kopu. „Bavil jsem se s brankářem Želatovic Tomášem Čechem, udělal si úkrok na pravou stojnou nohu, já jsem to nedával za zeď, ale na jeho stranu. Jak byl na stojné noze, nestačil se odrazit a na balon nedosáhl, bylo to se štěstím,“ řekl Jan Omelka.

Na přímé kopy ale je v Brodku určený právě on. „Vyjde mi to třeba tak jednou z pěti pokusů,“ práskl.

Podruhé pak soupeře trestal z pokutového kopu. „Penaltu jsem kopl špatně, i tady jsem měl štěstí, Čechino skočil na druhou stranu, dopadlo to dobře,“ pousmál se zkušený obránce.

Okresní derby Brodku u Přerova s Želatovicemi uzavřela branka dalšího hráče „Kafek“ Tomáše Malendy. Domácí zvítězili 5:2.

„Pak jsme si dělali srandu, že bychom měli na ty turnaje jezdit častěji, že je to asi dobrá příprava na velkou,“ uzavřel Jan Omelka.

Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu v Přerovské rokli.
OBRAZEM: Motokrosová špička zpátky v Přerově! Trať dostala pochvalu