Radost z jeho trenérského povýšení mají i jeho bývalí spoluhráči. Jedním z nich je Pavel Koral, dlouholetý brankář Přerova (na snímku níže vpravo).

„V Přerově jsme spolu hráli. Zažil jsem ho také v několika zápasech jako trenéra. Už jako aktivní fotbalista byl velkým přínosem pro tým, na hřišti vždy nechal všechno," zavzpomínal.

Pavel Koral, bývalý gólman a trenér PřerovaVrba prošel během své aktivní kariéry několika kluby a kariéru se rozhodl ve třiceti letech zakončit právě v Přerově, kam se vrátil z Havířova.

„Bylo to v době, kdy jsme pod trenérem Jiřím Farným hráli Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Pavel tehdy působil půl roku jako hráč a zbylého půl roku jako trenér. Mrzelo mě hlavně to, že ho tehdy pan Levinský z ničeho nic odvolal. Paradoxně tohle nastartovalo jeho úspěšnou trenérskou kariéru," zasmál se Koral.

Nyní čeká Vrbu nová trenérská kapitola. V Plzni dle dohody dotrénuje poslední čtyři zápasy podzimu a posléze se k 1. lednu stane oficiálně reprezentačním trenérem.

„Vést reprezentaci České republiky je určitě snem každého trenéra. Věřil jsem, že se mu to podaří. Jsem rád, že to někdo z Přerovských dotáhl takhle daleko. Držím mu palce," řekl Koral.

Dlouho to však vypadalo, že tohle téma bude minimálně do léta tabu. V jednání však nastal velký zvrat, když dle oficiálního vyjádření plzeňského klubu Vrba využil ve smlouvě výstupní klauzule.

„Dopis o využití klauzule, která byla do smlouvy přidána na přání Pavla Vrby při jejím posledním prodloužení, byl představitelům klubu doručený s datem 15. listopadu. Dle plného znění tohoto dodatku bude angažmá trenéra Vrby ve Viktorii Plzeň ukončeno 15. prosince," zmínil v tiskovém prohlášení mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Výzva vést reprezentaci jej zlomila

Sám Koral, který dál spolupracuje s Přerovem jako člen Výkonného výboru klubu, jeho rozhodnutí chápe.

„Ta výzva vést reprezentaci ho určitě zlomila. Kdo má srdíčko Čecha, tak tohle nemůže odmítnout," pověděl čtyřiačtyřicetiletý muž, jenž před dvěma lety dovedl jako kouč fotbalisty Přerova do divize.

Se svým bývalým spoluhráčem v kontaktu není, ale jeho počínání pečlivě sleduje. Neuniklo ani to, že Vrba vedl během léta v Lobodicích trénink:

„Loni jsme se pokoušeli tuto akci realizovat v Přerově, bohužel to nevyšlo. Pokusíme se o to příští rok," zmínil bývalý hráč i kouč Bystřice pod Hostýnem, který aktuálně trénuje fotbalisty Dubu nad Moravou v I.A třídě.

„Měli jsme těžké období. Chybělo nám pro zranění a studijní povinnosti několik hráčů. Navíc dva ukončili kariéru. Plně se nám je nepodařilo nahradit. V závěru podzimu jsme ale zabrali a s těmi šestnácti body jsem celkem spokojený," popsal počínání svého družstva v soutěži jeho lodivod.