Přerov měl od začátku zápasu o něco navrch. Prosazovat se domácím dařilo zejména po levé straně Velkých Karlovic.

„Bylo záměrem prosazovat se přes rychlého Zaorala, který měl za úkol zkoušet to jeden na jednoho a chystat míče před bránu. To byly nějaké náznaky, naše hra ale ještě pořád byla kostrbatá, šlo vidět, že jde o první mistrák," přiznal trenér Přerova Richard Švehlík.

První velkou šanci měl v 17. minutě po rychlém protiútoku útočník Navrátil, ze slibné pozice ale přestřelil. Ve 22. minutě upadl ve vápně domácí Bubeník a rozhodčí odpískal spornou penaltu. Tu však kapitán Ondřej Václavíček neproměnil, Viktorii to ovšem nepoložilo a pokračovala v náporu.

„Míč z rohového kopu šel mimo ten souboj Bubeníka s hráčem soupeře. Pořádně jsem to neviděl, tak bych se k tomu nechtěl vyjadřovat," řekl Švehlík ke kontroverznímu momentu klání.

Ve 25. minutě opět provětral levou stranu obrany hostů Zaoral, jeho centr se stočil až na spojnici svatyně brankáře Sváčka. Pak se otrkali i hosté, kteří si vytvořili dvě slibné příležitosti, při té druhé musel vytáhnout důležitý zákrok přerovský gólman Sohlich. Mohli to tedy být Přerované, kdo ve 35. minutě otevřel skóre zápasu. Tögel přízemním centrem našel ve vápně Daniela Navrátila, který zblízka uklidil míč do sítě – 1:0.

„Důležité bylo, že se nám v první půli podařilo dát gól. Po poločase jsem hráče nabádal, aby byli trpěliví a více drželi míč. To se nám dařilo jen místy, měli jsme spíše jen náznaky šancí," konstatoval trenér Přerova.

Ve druhé půli chtěli Viktoriáni hru kontrolovat, ne vždy se jim to však úplně dařilo. V 68. minutě byli hosté gólu nejblíže, nebezpečnou střelu však vytěsnil Sohlich na roh. V 84. minutě mohl po hrubce gólmana Karlovic rozhodnout Zaoral, vyběhnutého Sváčka ovšem nepřeloboval. Poslední slovo si tak vzal muž zápasu Tögel. V 90. minutě předvedl ve vápně pohlednou individuální akci a překonal Sváčka podruhé.

„Na první zápas to byla slušná atmosféra, terén byl dobře připraven. Fotbalově to zatím ještě trošku vázlo, ale hraje se na výsledek," poznamenal Richard Švehlík.

V dalším kole si to Viktorie rozdá v sobotu 28. března s Dolním Benešovem. Přerovští budou jistě chtít uspět i na půdě soupeře.

1. FC Viktorie Přerov – FC Velké Karlovice + Karolinka 2:0 (1:0)

Branky: 35. Navrátil, 90. Tögel.

Přerov: Sohlich – Hrabal, Hýbner, Bogdaň, Bubeník – Zaoral (87. Kyselák), Hrušák, O. Václavíček, Tögel, Pavelka (64. Zimčík) – Navrátil (90. Chuda).

Trenér: Richard Švehlík.