Fotbalisty třetiligových Otrokovic nezaskočila na hřišti divizního Přerova ani řádná bouřka, která se nad Hanou prohnala hned po deseti minutách prvního poločasu.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, byli jsme pasivní, udělali jsme hrubé chyby, umožnili jsme Otrokovicím jít do vedení 3:0 a obraz hry se do konce zápasu nezměnil,“ litoval trenér Richard Švehlík.

Ve druhé půli jeho tým ještě dvakrát inkasoval, otrokovická Viktorka vedená trenérským tandemem Dan Matuška – Michal Hubník proměnila také druhý pokutový kop deštivého zápasu a na těžkém podmáčeném terénu zvítězila jasně 5:0.

„I když jsem nabádal hráče, aby byli aktivní a důrazní v osobních soubojích, tak se na hřišti chovali jako žáčci, kteří hráli proti mužům. Rozdíl byl markantní a Otrokovice vyhrály zaslouženě vyšším rozdílem, než jsem si představoval,“ konstatoval trenér Švehlík.

1. FC Viktorie Přerov – FC Viktoria Otrokovice 0:5 (0:3)

Branky: 33. a 66. (z pen.) Slaný, 8. Novák, 23. Jasenský z pen., 50. Malý. Rozhodčí: Vojáček – Slabý, Koláček. ŽK: Kvapil, Bielko – Přikryl, Slaný, Vavřík. Diváci: 114.

Přerov: Kvapil – Krejčíř, Šlajs, Dlouhý, Václavíček – Masný (46. Koplík), Kocian (70. Otáhal), Bielko, Blažkovský, Zimčík – Berky (46. Dan). Trenér: Richard Švehlík.