SOUČÁST PŘÍLOHY FOTBALOVÉ JARO 2021

Unikátní kousek se mu povedl v Bedihošti, kde přepisoval historické tabulky. „Byli tam dva kluci, kteří dali dohromady 52 gólů zaKanonýr Držovic Petr Bross.Petr BrossZdroj: archiv sportovce sezonu, já jsem to dal za jednu sezonu sám. Myslím, že na tuhle hranici se už nedostanu,“ usmíval se na podzim sedmatřicetiletý kanón, který se stal i Kanonýrem víkendu v rubrice Deníku.

To nasázel při výhře 8:0 čtyři góly Tištínu. „Samozřejmě se snažím hrát pro tým, ale jak se říká, dobrý útočník musí být hladový a střílet góly,“ podotkl.

Celkem se za podzim trefil šestnáctkrát a pomohl Držovicím na třetí místo. Po deseti zápasech ztrácejí na vedoucí béčko Kralic tři body. Tabulce střelců on sám vévodí.

Zdatně mu ovšem v okresním přeboru konkuruje určický Petr Vodák, autor patnácti přesných zásahů. Také on získal v říjnu těsně před přerušením ocenění Kanonýra víkendu. Podělil se o něj s plumlovským Karlem Fajstem. Oba se ve vzájemném utkání trefili čtyřikrát a Plumlov v neuvěřitelné přestřelce vyhrál na půdě soupeře 8:6!

„Čtyři góly už jsem v kariéře dal, ale že bychom zároveň prohráli, to se mi tedy nestalo,“ vykládal bývalý forvard Holice, Uničova, Zábřehu či Frýdku-Místku.

Jestli se bude moct na jaře utkat s držovickým Brossem o střeleckou korunu. To se teprve uvidí. „Věřím, že bychom měli zvládnout odehrát ta čtyři kola, po kterých by se daly soutěže uzavřít se sestupy a postupy. Rozhodnutí ale bude až na novém výkonném výboru po volbách. A především na samotných klubech,“ řekl předseda OFS Prostějov Milan Elfmark. (fik)