Lukáš Hrubý versus Miroslav Matušovič

Lukáš Hrubý

Je osmadvacetiletým velkým talentem přerovského fotbalu, jehož v kariéru brzdila zranění, když musel podstoupit náročné operace obou kolen. V přerovském klubu působil do roku 2007, poté odešel do Brodku u Přerova a krátce dokonce zkoušel štěstí v nižších soutěžích v Rakousku. Před dvěma lety se vrátil do Přerova a s 5 brankami se stává nejlepším střelcem nováčka MSD, sk. D. Podzimní sezona pro něj byla však mimořádně krátká, protože 20. září 2011 si v mistrovském utkání v Hodoníně přetrhl přední křížový vaz. Po operaci na podzim 2012 se následně zapojuje do zimní přípravy 1.FC Viktorie Přerov. Jeho přístup k tréninku je obdivuhodný, trénuje individuálně, naběhá desítky kilometrů, když spoluhráči trénují s míčem nebo hrají bago.

Vůle a nadšení k fotbalu se nakonec vyplatí nejen Lukášovi, ale zejména přerovskému klubu. V posledních dvou divizních kolech absolvoval v plné zátěži vždy jeden poločas a vstřelil všechny čtyři branky Přerova. Dvěma góly otočil vývoj utkání v Mikulovicích, a také ve středeční nevydařené dohrávce s Valašským Meziříčím byl jediným střelcem svého týmu.

Miroslav Matušovič

Je třiatřicetiletým odchovancem Havířova a havířovský patriot.

Miroslav Matušovič

V šestnácti letech odešel do Baníku Ostrava, kde působil v letech 1996–2005. Poté následoval přestup do Sparty Praha, kde hrál až do roku 2009. Se Spartou získal dva mistrovské tituly, s Baníkem jeden.

V roce 2004 byl členem širšího výběru ČR pro ME 2004 v Portugalsku, na šampionát ho však trenér Brückner nakonec nenominoval.

V posledních letech působí střídavě v kyperském Apollonu Limasoll a letos právě v divizním MFK Havířov.

V předchozích dvou soutěžních kolech přispěl k plnému bodovému zisku svého týmu, když nejprve rozhodl divizní derby Havířova s Petrovicemi brankou z penalty a ve středeční dohrávce zařídil jedinou brankou výhru svého týmu nad Mohelnicí.