Vše podstatné v nepříliš pohledném utkání se nakonec odehrálo až v samotném závěru hry.

„Zápas vůbec neměl parametry krajského přeboru, byla to spíše úroveň I. A třídy. Z naší strany to byl nejhorší výkon v letošním ročníku soutěže. Bylo to bez nasazení, bez bojovnosti," prozradil zklamaně trenér Zlatých Hor Jiří Silný.

Domácí si sice dokázali vytvořit v utkání tlak, ale do šancí se příliš nedostávali, naopak hosté několikrát zahrozili z brejků po standardkách soupeře.

„Myslím si, že nás Zlaté Hory v první půli trochu podcenily.  Jejich úvodní tlak jsme dokázali ustát a potom sami měli tři dobré šance, z toho jednou jsme trefili břevno," uvedl kouč Opatovic Ladislav Stratil.

„Do druhé části jsem hráče nabádal, abychom hráli více po zemi a dávali si kolmé přihrávky, ale dnes se nám nedařilo vůbec nic," prozradil dále Jiří Silný.

Po přestávce se pak již hrálo jen na bránu hostů, jenže řada domácích přihrávek ani nenašla svého adresáta, párkrát Zlaté Hory netrefily prázdnou branku a za takto laxní přístup přišel těsně před závěrem zákonitý trest.

V 83. minutě se celek Opatovic z ojedinělého protiútoku ujal vedení, když Šigut zatáhl míč a poslal jej na zakončujícího Janáska a rázem měli hosté nakročeno za teprve pátou výhrou v ročníku.

Zlatým Horám se přesto podařilo srovnat krok, když Křepelka vyhrál hlavičkový souboj, míč se dostal ke Karlu Burianovi, který jej se štěstím dostal do sítě.

„Popravdě řečeno, nezasloužili jsme si ani ten bod. To, že jsme uhráli remízu je na rovinu haluz. Náš výkon byl tentokrát opravdu hrozný," doplnil hodně otevřeně Jiří Silný.

„Pro nás je ten bod zlatý. Škoda, že jsme neudrželi těsné vedení, ale bez dvou klíčových hráčů Klvani a Gerharda jsme podali výkon na hranici svých možností," doplnil opatovický trenér Ladislav Stratil.

FK Zlaté Hory – FKM Opatovice 1:1 (0:0)

Branky: 87. Burian – 83. Janásek.
Zlaté Hory: Švrčina – Malý, Škoda, Hoffmann, Karlík – Charalambidis, Minka (60. Kyška), Biedrava, Plhák – Křepelka, Burian. Trenér: Jiří Silný.
Opatovice: Bělík – Stratil, Bartošík, Pala, M. Novotný – Goláň, M. Strnadel, Rolinc, Šigut – Janásek (78. T. Novotný), Hostaša (88. Strnadel). Trenér: Ladislav Stratil.