Utkání začalo pro domácí naprosto ideálně, když Merta hned ve čtvrté minutě poslal svůj tým do vedení.

Žádná pojistka však nepřicházela, naopak po půlhodině svítil na ukazateli stav 1:1 po trefě Romana Haviernika.

O tom, že po utkání budou šťastnější hosté, rozhodl v 66. minutě Stískal.

„Jeli jsme do Hranic s tím, že nemáme co ztratit. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, nic neotvírat a využívat brejků. Přesto jsme hned v úvodu inkasovali. Nicméně kluci nepanikařili a to bylo hlavní. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat,“ pověděl Karel Josl, kouč vítězného celku.

„Věděli jsme o síle soupeře, která byla enormní hlavně ve druhé půli. Hranice s námi prohrály v produktivitě. Jejich útok jen nakopával míče. Je pravda, že jsme měli i štěstí. Tři body jsou ale doma a to je důležité,“ dodal.

Své k zápasu pověděl i hranický trenér Petr Zatloukal.

„Do utkání jsme vstoupili dobře a hned zkraje se ujali vedení. Jenže místo toho, abychom z dalších šancí, které jsme si vypracovali, pojistili svůj náskok, z ojedinělé akce soupeře jsme inkasovali,“ řekl.

„Ve druhé půli jsme hráli prakticky neustále na soupeřově polovině a dostali jsme se do spousty gólovek, které jsme neproměnili. Byl to hodně nešťastný zápas. Nedávali jsme šance a soupeř z minima vytěžil maximum tím, že vstřelil druhou branku,“ konstatoval Zatloukal.

„Z osmi, devíti šancí jsme se trefili pouze jednou, v dalších případech skvěle zasáhl gólman nebo za něj zaskakovali obránci. Kluci hráli dobře a oddřeli to až do konce. Jediné, co jim mohu vytknout, je produktivita,“ mrzelo trenéra.

„Troubky měly holt šťastný den. Je to pro nás velká ztráta vzhledem k průběhu utkání. Soupeř hrál zezadu, prostě to, co potřeboval. Měl i kus štěstí,“ dodal Petr Zatloukal.

SK Hranice – FK Troubky 1:2 (1:1)

Branky: 4. Merta – 33. R. Haviernik, 66. Stískal.

SK Hranice: Matůšů – Chrastina, Kundrát, Wojnarovský, Čáp (80. Tkáč) – Modelský (66. Pokorný), Bušina, Málek, Pecha (66. Žoch) – Kušner, Merta. Trenér: Petr Zatloukal.

FK Troubky: Marák – Pospíšil, Vala, Čevela, J. Haviernik – Ticháček, R. Haviernik (80. Navrátil), Němčák, Stoklásek, Nemrava (70. Petráš) – Stískal. Trenér: Karel Josl.