Domácí se ujali vedení po čtvrthodině hry, kdy se trefil Petráš. Kozlovice svůj náskok mohly navýšit po samostatném průniku Kocfeldy, ten ale svou šanci neproměnil.

Ve 32. minutě si však domácí útočník napravil reputaci. Ukázkovými nůžkami přes hlavu prověřil hostujícího gólmana Běhalíka, který ze svého repertoáru vytáhl fantastický zákrok.

Nádhernou podívanou si však diváci museli užívat hlavně po změně stran.

Hněvotín zásluhou Olberta vyrovnal, ovšem hned za pět minut strhl vedení na domácí stranu Dohnal, který skóroval po dalekonosném autu a zamířil přesně k tyči.

Do konce zápasu však zbývalo ještě půl hodiny a Hněvotín stále cítil šanci na zvrat.

Nejslavnějším mužem posledních dvaceti minut se stal hostující útočník Kamil Křižan, který v 71. minutě nejprve po chybě v domácí obraně vyrovnal a o čtyři minuty později dokonce zajistil hostujícímu celku všechny tři body.

V zoufalém závěrečném tlaku ještě domácí Petráš zahrozil střelou těsně nad bránu, Hněvotín ale dobře bránil a výsledek si už pohlídal.

„Chtěli jsme konečně doma vyhrát, to se nám ale bohužel nepodařilo. Srazil nás netaktický výkon a také individuální chyby před druhým a třetím inkasovaným gólem,“ říkal po utkání zklamaný kouč domácích Kamil Štěpaník.

Na opačné straně naopak zcela logicky převládala radost.

„Jsem spokojený. Hráči dokázali hrát kombinačně po zemi na velký počet přihrávek a vyvarovali se nakopávaných míčů,“ říkal Radek Šindelář trenér Hněvotína.

„Dá se říct, že herně jsme na tom byli lépe než Kozlovice. Museli jsme dotahovat manko, proto jsem se rozhodl pro jiné rozestavení. Původní systém 4–1–4–1 jsem změnil na klasický 4–4–2, což vyšlo,“ doplnil.

Kozlovice – Hněvotín 2:3 (1:0)

Góly: 16. Petráš, 63. J. Dohnal – 57. Olbert, 71. a 75. Křižan

Rozhodčí: Slabý – Knoll, Štětka. Diváci: 180

Kozlovice: Kadlec – Stokláska, Mart. Král, Mich. Král, Petráš – Kaďorek, Stržínek, J. Dohnal, Stokláska (80. Holub) – Kocfelda (55. Zezula), Pravda. Trenér: Kamil Štěpaník

Hněvotín: Běhalík – Šulc, Zamykal, Švajda, Novák – Chabičovský – Skoumal (90. Svoboda), Kawij (90. Veselský), Schinneck (70. Schwarz), Olbert – Křižan. Trenér: Radek Šindelář.

Pavel Mašlaň